YotaPhone 3: dwa ekrany, dwie kamery, sporo pamięci

W bazie przeprowadzonych testów, zgromadzonej przez popularny GFXBench, pojawiło się urządzenie oznaczone jako Yota Y3. Uzyskane w ten sposób dane w większości potwierdzają wcześniejsze spekulacje, dotyczące specyfikacji rosyjskiego smartfonu.

O YotaPhone 3 pisaliśmy całkiem niedawno. Teraz mamy porcję dodatkowych danych. Wynika z nich, że YotaPhone 3 będzie, podobnie jak dwa poprzednie urządzenia tego producenta, wyposażony w dwa wyświetlacze: 5-calowy IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080) oraz drugi, znajdujący się z tyłu, wykonany w technologii E-Ink. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że główny wyświetlacz ma być nieco większy niż w poprzednim modelu. Miało to być 5,2” lub 5,5”, jednak Rosjanie pozostali przy 5”.

Ujawnione przez benchmark dane techniczne wskazują, że ten oryginalny smartfon znajdzie się wśród urządzeń ze średniej półki cenowej, przynajmniej w kwestii wydajności. Sercem YotaPhone 3 jest prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 626. Tak wynika z dostarczonych przez GFXBench danych. Procesor napędzający YotaPhone 3 ma być bowiem produktem Qualcomm, składającym się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 taktowanych 2 GHz. Za wyświetlanie grafiki odpowiadać ma układ Adreno 506.

Przyszli użytkownicy na brak pamięci RAM narzekać nie powinni. 4 GB pamięci RAM to właściwie już standard dla “klasy średniej” smartfonowego świata. Na dane przeznaczono 64 GB lub, w nieco droższej wersji, 128 GB.

Inne elementy wyposażenia, których można domyślić się z danych testowych, to 11-megapikselowa kamera zdolna do nagrywania wideo 4K oraz 12-megapikselową kamera umieszczona na froncie. Co ciekawe, rosyjski smartfon nie ma modułu NFC.

Raczej nie będzie to tanie urządzenie. Za wersję 64 GB będzie trzeba wyłożyć 350 dolarów, a za smartfona z pamięcią o pojemności 128 GB o sto dolarów więcej. Urządzenie w sprzedaży powinno znaleźć się już jesienią. Na początku tylko w Rosji i Chinach. |CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.