Google Music i YouTube Red razem

Google wprowadza zmiany w kilku swoich usługach. Także w portalu społecznościowym.

Google Music i YouTube Red zostaną połączone

Koncern robi porządki w serwisach streamingowych. Na konferencji New Music Seminar Lyor Cohen, szef muzycznej sekcji Google, stwierdził:

– Ważne jest, by scalić YouTube Red i Google Play Music, tworząc tym samym jedną ofertę. 

Pogłoski o integracji tych dwóch usług pojawiły się już w lutym. Teraz mamy pewność, że internetowy gigant planuje stworzyć jeden spójny system dla filmowych i muzycznych płatnych usług. Uda mu się w ten sposób odebrać część klientów Spotify, Netflixowi, HBO GO i Showmaxowi?

Startują beta testy G+

Social Media to nie jest najsilniejsza strona Google’a. Firma z Mountain View podjęła próbę wykrojenia dla siebie kawałka społecznościowego tortu w 2011 roku, wprowadzając Google+. I chociaż liczby w statystykach serwisu nie wyglądają źle, to trudno nazwać G+ sukcesem. Gigant jednak nie rezygnuje.

Google Plus nie jest może popularne, ale sam potencjał firmy każe się z tym projektem liczyć (fot. G+)

Google+ nie jest martwy. Tak przynajmniej można wywnioskować z naboru do testów, który właśnie ruszył. We wpisie na kanale programu G+ czytamy, że rozpoczęło się poszukiwanie chętnych do testowania nowych funkcji serwisu społecznościowego. Google Plus dostanie od internautów drugą szansę? Dziś portal może pochwalić się znaczną liczbą kont, ale to wynik powiązania wszystkich usług Google, a czasem wymuszania rejestracji. Aktywność większości profili jest jednak mizerna, przez co projekt uruchomiony 6 lat temu bywa określany mianem „medium społecznościowego bez społeczności”.

1 USD (słownie: jeden dolar amerykański) dla użytkowników

Część korzystających z platformy Google Android otrzymała właśnie …jednodolarowy upominek. Oczywiście do wydania w Google Play Store.

Dolar na zakupy (fot. GSMArena)

„Fortunę” trzeba wydać do września. Aplikacji kosztujących 99 centów jest całkiem sporo, poza tym dolara można wydać przy dowolnym zakupie. Nie wiadomo jak firma wyselekcjonowała obd(ol)arowanych. | CHIP

0
Źródło: AndroidPolice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.