iphone logowanie twarzą

iPhone 8 będzie skanował twarz użytkownika

Kolejnych wiadomości dotyczących najnowszej generacji smartfonów Apple wystarczyłoby na opowieść o całej serii urządzeń. Mamy dla was jeszcze nowszą informację: iPhone 8 ma obsługiwać przestrzenne rozpoznawanie twarzy.

Według wcześniejszych doniesień nowy iPhone miałby być wyposażony w ekran OLED, bezprzewodowe ładowanie i mieć bezramkowy wyświetlacz. Pojawiła się jeszcze jedna informacja. Otóż Apple podobno pracuje nad technologią przestrzennego rozpoznawania twarzy, co ma umożliwić wykorzystanie twarzy użytkownika do uwierzytelniania w smartfonie Apple.

Nowa funkcja ma wykorzystywać sensor 3D współpracujący ze skanerem tęczówki oraz z istniejącym już czytnikiem linii papilarnych. W praktyce oznacza to, że za pomocą twarzy będzie możliwe nie tylko logowanie się w iPhonie 8, ale również potwierdzanie w ten sposób płatności realizowanych za pomocą tego urządzenia.

ekspert z chin o iphone
Ming-Chi Kuo wieszczy usunięcie Touch ID z iPhone 8. Czas pokaże czy ma rację (fot. Digitimes)

Zdaniem Ming-Chi Kuo, analityka pracującego dla KGI Securities (firma zajmuje się chińskim rynkiem nowości smartfonowych i analizą łańcucha dostaw poszczególnych producentów) nowy sposób uwierzytelniania użytkowników ma zastąpić dotychczasową funkcję Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych.

W taki scenariusz wierzy jednak niewielu innych obserwatorów poczynań Apple’a. Apple współpracuje bowiem już z wieloma bankami, umożliwiając bezstykowe płatności realizowane za pomocą Apple Pay, potwierdzane właśnie funkcją Touch ID. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie zapewne współpraca rozpoznawania twarzy ze stosowanym czytnikiem Touch ID.

Wszystko to jednak wciąż raczej domysły, niż pewność. Jak będzie naprawdę? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać. | CHIP

 

Źródło: TNW
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.