Koniec przecieków – Xiaomi Mi 5X oficjalnie

Telefon trafi do sprzedaży w sierpniu. Ze smart-głośnikiem.

Od kilku tygodni pojawiały się niepotwierdzone doniesienia o specyfikacji Mi 5X – teraz są już pewne dane. Nowe Xiaomi ma na pokładzie 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 625, taktowany częstotliwością 2 GHz. Producent zamontował w nim sensowną baterię o pojemności 3080 mAh i 64-gigabajtową pamięć wewnętrzną. 5,5-calowy ekran wyświetli obraz w jakości Full HD (1080 x 1092 pixele). Nie zapomniano o 3 aparatach fotograficznych. 2 tylne robią zdjęcia w rozdzielczości 12 megapixeli, podobnie do tych we flagowcu Mi 6. Przednia 5-megapixelowa kamera dysponuje funkcją automatycznego upiększania obrazu.

Mocne aparaty w Mi 5X (fot. NDTV Gadgets)

Wraz z Mi 5X producent ujawnił funkcje nowego systemu MIUI 9, opartego na Androidzie 7.0 Nougat. Usprawniono wczytywanie aplikacji, które mają uruchamiać się teraz szybciej. Wiele osób ucieszy się też łatwiejszym wyszukiwaniem zdjęć przez wpisywanie haseł. Będzie możliwość podzielenia ekranu dzięki funkcji split screen.

Xiaomi Mi 5X to pierwszy telefon z zainstalowanym systemem MIUI 9.
W MIUI 9 dodano funkcję tekstowego wyszukiwania obrazów (fot. Xiaomi)

Jednak, co zaznaczyli przedstawiciele Xiaomi, niektóre z zapowiedzianych funkcji będą dostępne tylko w Chinach.

…Podobnie jak inteligentny głośnik Mi AI, synchronizujący się ze smartfonem. Ma kosztować tylko 300 yuanów, czyli około 150 złotych.

Xiaomi Mi 5X z inteligentnym głośnikiem
W Chinach telefon będzie sprzedawany z inteligentnym głośnikiem (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi 5X to solidny średniak w przystępnej cenie i pewno będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. Jak dotąd, Chińczycy zamówili w przedsprzedaży ponad 800 tysięcy sztuk. Nowy smartfon trafi na chiński rynek za kilka dni (1 sierpnia) i będzie kosztował 1500 juanów, czyli ponad 800 złotych. W Polsce możemy spodziewać się wyższych cen, w okolicach 1000 – 1200 złotych. | CHIP