Galaxy S9 koncept
Galaxy S9 wizja artystyczna

Nowe informacje o Galaxy S9

Modele o numerach SM-G9600 oraz SM-G9650 pojawiły się w wynikach pomiarów programu Geekbench, z którego korzystają producenci elektroniki. Opublikowane wyniki pasują do schematu jakim posługuje się Samsung. Wyniki testów urządzeń są gorsze od Galaxy S8, ale pamiętajmy, że to dopiero prototyp i wiele się jeszcze może zmienić do jesieni, na kiedy planowana jest następna duża zapowiedź koreańskiego producenta.

W programie Geekbench pojawiło się urządzenie Samsunga korzystające ze Snapdragona 845. Czyżby Galaxy S9?
W programie Geekbench pojawiło się urządzenie Samsunga korzystające ze Snapdragona 845 (fot. Geekbench)

Urządzenia korzystają z Androida 7.1.2 Nougat, którego na pokładzie mają do tej pory póki co tylko najnowsze modele Pixeli i Nexusów. Wersje smartfonów pokazane w testach mają po 4 GB RAM-u i działają na najnowszych czterordzeniowych procesorach Qualcomm Snapdragon 840 oraz 845 o taktowaniu 1,7 GHz. Roland Quandt, który zauważył nowe wpisy w testach Geekbench sugerował wcześniej, że może chodzić o Galaxy S8 Mini ze względu na niskie wyniki testów nowych urządzeń. Jednak wygląda na to, że mamy do czynienia z zupełnie nową serią.

Ze względu na numerację mało prawdopodobna wydaje się teoria o wersji Lite albo Mini Galaxy S8. Seria S8 korzysta z zupełnie innego wzorca: SM-G95XX, Galaxy S7 i Note7 ma numerację SM-G93XX. Z tego powodu wykorzystanie zakresu SM-G96XX może być związane z wprowadzeniem zupełnie nowej serii S9, która najpewniej pojawi się w sprzedaży wiosną 2018 roku. Byłoby to zgodne z wcześniejszymi plotkami o tym, że nowy flagowiec Samsunga miałby korzystać z procesora Snapdragon 845.

Przy okazji warto też wspomnieć, że Samsung podobnie jak One Plus unikają w swojej numeracji liczby 4. Wiąże się to z przesądem i zakazem kulturowym zwanym tetrafobią. W krajach azjatyckich liczba 4 jest utożsamiana z nieszczęściem, podobnie jak na zachodzie 13. Wszystko dlatego, że zarówno w języku koreańskim jak i chińskim, słowo „cztery” brzmi bardzo podobnie do słowa „śmierć”. Z tego powodu koreański producent pominął „jedno piętro” i seria Galaxy S8 nie jest numerowana jako SM-G94XX. Czy schemat się potwierdzi, dowiemy się zapewne pod koniec roku na oficjalnej konferencji Samsunga. | CHIP