Paint jednak zostaje

Wczoraj świat obiegła wiadomość, że Paint ostatecznie przechodzi na emeryturę. Okazuje się jednak, że Microsoft zdecydował się nie wprowadzać tego planu w życie.

Ogłoszona wczoraj emerytura MS Paint wywołała niemałą burzę w Internecie. Efekt? Paint zostaje! Trudno oczekiwać, że wycofanie tak popularnego narzędzia przejdzie bez echa. Chociaż zmiany go nie ominą. Microsoft błyskawicznie zareagował na liczne, broniące Painta głosy w Sieci, wydając oświadczenie.

W zamieszczonym na firmowym blogu tekście czytamy:

Dziś zobaczyliśmy niezwykły wylew wsparcia i nostalgii wobec MS Paint. Jeśli jest coś czego się nauczyliśmy, to że po 32 latach istnienia Paint ma bardzo wielu fanów. To zadziwiające móc zobaczyć tyle ciepłych uczuć wobec naszej starej aplikacji. (…) Chcemy podzielić się dobrą wiadomością:

MS Paint zostaje z nami. Będzie miał tylko nowy dom – Windows Store, w którym będzie czekał by pobrać go za darmo.

Microsoft oczywiście wspomina o swoistym następcy Painta – programie Paint 3D. Jest on także dostępny za darmo, a względem klasycznego Painta posiada znacznie więcej możliwości, nie tylko dotyczących obrazu 3D. Jest w nim chociażby „magiczna różdżka” znana z wielu programów graficznych.

Microsoft pokazał, że głos użytkowników jest dla niego ważny. Dla wielu ludzi bowiem Paint jest jedynym znanym programem graficznym. Tak więc możemy spać spokojnie; „piękne” grafiki robione w Paincie (i okraszone Comic Sansem) tak szybko nie znikną. | CHIP

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.