Netflix: prawie 104 miliony widzów

Połowa z nich jest w USA.

Netflix, który zaczynał w późnych latach 90 jako firma wypożyczająca płyty DVD, dziś jest dostarczycielem usług VoD dla ponad 100 milionów użytkowników. Najnowsze dane mówią o 103,9 miliona, z czego 5,2 to wzrost tylko z ostatnich 3 miesięcy. W samych Stanach Zjednoczonych Netflix ma 50 milionów widzów.

Podsumowanie drugiego kwartału roku serwis upublicznił w internetowym nagraniu. O wynikach swojej platformy mówią m.in. szef finansowy David Wells i CEO Netflixa Reed Hastings.

https://youtu.be/NNFlTdhrbRs

Wzrost liczby widzów o ponad 5 milionów ludzi jest imponujący, bo to mniej więcej tak, jakby w ciągu jednego kwartału platformę zaczął oglądać cały kraj wielkości np. Słowacji. Niewykluczone że duży wpływ na ten wynik mają serialowe hity produkowane przez serwis VoD.

Postaci z powstającej serii „The Defenders” (fot. Netflix)

Rewelacyjny „House of Cards”, ociekający nostalgią do lat 80-tych „Stranger Things” czy bazujące na komiksach Marvela „Jessica Jones”, „Luke Cage” i „Daredevil” zapewne przyciągnęły do Netflixa niemałą publiczność.

Poza danymi o światowej widowni platforma ogłosiła też wyniki finansowe. Przychody serwisu wyniosły w analizowanym okresie 2,79 mld dolarów, a zysk netto w odniesieniu do jednej giełdowej akcji sięgnął 15 centów.

Netflix, z siedzibą w Scotts Valley w Kalifornii, działa od 1997 roku. W Polsce usługa pojawiła się w 2016. | CHIP