Qualcomm oskarża Apple

Qualcomm twierdzi, że Apple narusza co najmniej 6, należących do niego patentów. I szykuje się do sądowej batalii. Chodzi m. in. o rozwiązania, dotyczące gospodarowania energią i łączności bezprzewodowej.

Według twórców SoC Snapdragon, Apple narusza przynajmniej sześć należących do firmy Qualcomm patentów. Amerykański przedsiębiorca oczekuje więc, że iPhone, jako urządzenie naruszające patenty, zostanie wycofane ze sprzedaży w St. Zjednoczonych, a jego dalsze sprowadzanie zakazane. iPhone jest produkowany w Chinach, więc jeśli Qualcomm będzie w stanie udowodnić swoje racje, podobnego zakazu nie da się wykluczyć.

Qualcomm zaczął od złożenia skargi do ITC (International Trade Commision – federalnej agencji USA zajmującej się handlem zagranicznym, mającej charakter quasi-sądowy), oraz do sądu okręgowego południowej części stanu Kalifornia. Prawdopodobnie sąd wstrzyma się jednak z działaniem do chwili zakończenia dochodzenia przez ITC. W skardze do ITC możemy przeczytać, że Qualcomm domaga się: wstrzymania dalszej sprzedaży naruszających patenty produktów Apple, które już zostały sprowadzone do St. Zjednoczonych, wstrzymania akcji marketingowych (dla tych produktów), reklam, demonstracji i magazynowania w celu dystrybucji.

Qualcomm produkuje SoC, które można znaleźć w telefonach niemal każdego producenta (fot. Qualcomm)

– Apple stale używa technologii Qualcommu nie płacąc za to – stwierdził w imieniu firmy Don Rosenberg, jeden z jej szefów.

Patenty, z których bezprawnie korzysta Apple, według producenta Snapdragona dotyczą głównie systemów łączności i oszczędzania energii (fot. Qualcomm)

Producent procesorów opracował nawet specjalną infografikę, przedstawiającą zastosowanie technologii Qualcommu w produktach Apple’a.

Sprawa sądowa nie rozpocznie się zanim ITC nie przeprowadzi dochodzenia, a to może trwać prawie dwa lata. Jeśli więc nawet dojdzie do rozprawy i zakończy się ona wygraną firmy Qualcomm, to prawdopodobnie zakaz będzie dotyczyć sprzedaży iPhone’a 10, a nawet 11. | CHIP

0
Źródło: techradar.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.