Samsung Galaxy Note 7 wraca!

Galaxy Note 7 Fan Edition to odświeżona wersja ubiegłorocznego flagowca koreańskiego producenta. Samsung wykorzystał niesprzedane jeszcze modele i wymienił w nich akumulatory, wadliwe elementy, które były odpowiedzialne za samozapłon niektórych egzemplarzy w 2016 roku. Linie lotnicze wprowadziły wtedy zakaz korzystania z Note 7 na pokładzie, a niektóre w ogóle wnoszenia go do samolotu. W nowej wersji urządzenia bateria ma mniejszą pojemność – 3200 mAh, zamiast 3500 mAh – i przeszła nowe testy bezpieczeństwa, które Samsung przeprowadził też w swoim kolejnym flagowcu – Galaxy S8.

Podobnie jak pierwotny Note 7, tak i opisywany wariant Fan Edition jest odporny na kurz i wodę. Nie zmieniły się kolory smartfonów, ani specyfikacja techniczna (poza wspomnianą pojemnością akumulatora). Nowością jest natomiast oprogramowanie, które wzorem Galaxy S8 będzie współpracowało z wirtualnym asystentem Bixby’m. Smartfon pojawi się w cenie 699 000 wonów, czyli około 2260 złotych. Początek sprzedaży 7 lipca – w ograniczonym do 400 tysięcy sztuk nakładzie.

Czy klienci zaufają Note 7? (fot. Androidcentral)

Jeśli nie macie ochoty sprowadzać smartfonu z zagranicy, wystarczy trochę uzbroić się w cierpliwość. Według ostatnich doniesień agencji Reutera następca Note 7 – Galaxy Note 8 – zadebiutuje na globalnym rynku w sierpniu. Nieoficjalne informacje mówią m.in. o dużym ekranie (około 6,3″) i o podwójnym aparacie. | CHIP