To Samsung Galaxy Note 8?

Samsung nie zapowiedział nowego telefonu wprost, ale grafika umieszczona na Twitterze z pewnością nie przedstawia S8, a coś większego. Kandydat to Note 8, spodziewany w przyszłym miesiącu.

W tweecie, który pojawił się na profilu Samsung Exynos jest hashtag #Exynos8895, co sugeruje, jaki układ scalony będzie napędzał nową konstrukcję Samsunga. Jeśli w Galaxy Note 8 znajdzie się rzeczywiście wskazany SoC, to smartfon dołączy do grona najwydajniejszych obecnie na rynku, zaraz obok napędzanego tym samym chipem Galaxy S8.

Kontrolowany przeciek czy przypadek? (fot. Twitter)

Pierwsze co rzuca się w oczy na zdjęciu przypiętym do wpisu to niemal kompletny brak ramek. Ten trend w konstruowaniu smartfonów zapewne nie ominie nowego Note’a. Z wcześniejszych przecieków wynika, że smartfon Samsung Galaxy Note 8 ma mieć ekran o przekątnej 6,32” i rozdzielczości QHD. To spory wyświetlacz, jednak dzięki brakowi ramek urządzenie nie powinno być kłopotliwie duże. 

Jak zawsze w przypadku smartfonów o silnej specyfikacji i dużym ekranie, należy zadać pytanie o akumulator. Z pierwszych doniesień wynika, że znajdziemy tu baterię o pojemności 3300 mAh. Możliwe jednak, że wobec imponujących akumulatorów nowych smartfonów Xiaomi – Samsung zadba o ulepszenie tego elementu. Nie wiemy, jaka będzie dalsza część specyfikacji technicznej. Spodziewamy się, że smartfon otrzyma 6 lub 8 GB pamięci RAM, by móc śmiało stawać w szranki z chińską konkurencją.

Możliwe, że za miesiąc zobaczymy prawdziwego Galaxy Note 8 (fot. YouTube)

Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale mówi się, że może to być druga połowa sierpnia. | CHIP

 

0
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.