Telefony HTC wyświetlają reklamy w klawiaturze

Użytkownicy smartfonów HTC 10 zauważyli, że klawiatura systemowa prezentuje im reklamy.

Użytkownicy niektórych smartfonów HTC zauważyli w ostatnich dniach, że preinstalowana przez producenta i ustawiona jako domyślna aplikacja klawiatury TouchPal zaczęła wyświetlać reklamy. Wobec szybko narastającej fali krytyki, HTC oświadczyło, że nie ma z tym nic wspólnego.  W tej chwili najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest błąd po stronie TouchPal – możliwe, że firma omyłkowo włączyła wyświetlanie reklam niewłaściwej grupie użytkowników.

Reklama wewnątrz klawiatury? Dla twórców aplikacji żyła złota, bo klawiaturę uruchamiamy wielokrotnie podczas dnia (fot. GSMarena)

W oświadczeniu wydanym przez HTC czytamy:

W wyniku błędu część użytkowników HTC zauważyła reklamy wyświetlające się w aplikacji klawiatury. Nie jest to zamierzone zjawisko i pracujemy nad tym, by naprawić błąd i usunąć reklamy tak szybko jak to możliwe.

Mamy nadzieję, że to rzeczywiście błąd i reklamy nie staną się stałą częścią klawiatur (fot. Androidpolice)

Jeżeli zmieniacie telefon często, lub macie po prostu okazję korzystać z różnych smartfonów na Androidzie z pewnością zauważyliście, że różne smartfony, mają różne klawiatury systemowe. Nawet jeżeli pracują pod kontrolą tej samej wersji Androida. Dzieje się tak dlatego, że producent urządzenia często woli skorzystać z aplikacji klawiatury (jak i wielu innych, np. aparatu) napisanej przez trzecią firmę.

Dają one dodatkowe możliwości użytkownikom i pozwalają się wyróżnić wśród tłumu innych urządzeń z tym samym systemem. Z kolei dla wielu firm piszących aplikacje na Androida umieszczenie klawiatury systemowej telefonach znanej marki to reklama na szeroką skalę i dostęp do setek tysięcy odbiorców. Niestety, jak widać brak kontroli nad całością produktu może mieć dla producenta nieprzewidziane konsekwencje. | CHIP

0
Źródło: AndroidPolice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.