AMD RX Vega

Za 2 tygodnie nowe karty graficzne AMD

14 sierpnia AMD wprowadzi do oferty wydajne, wieloprocesorowe karty: RX Vega 56 i RX Vega 64.

To będą najbardziej wydajne karty graficzne z serii RX Vega. Model 64 to odpowiedź na NVIDIĘ GTX 1080. RX Vega 56 powinien z kolei konkurować z GTX 1070.

AMD Rx Vega tabela parametrów
Porównanie AMD RX Vega 64 i 56 z wcześniejszymi modelami – przeznaczonej do zastosowań profesjonalnych karty RX Vega FE oraz R9 Fury X (fot. Ars Technica)

Oficjalne ceny to 399 dolarów (1440 zł) za AMD RX Vega 56 – oraz 499 dolarów (1800 zł) za model AMD RX Vega 64. Za nowe karty w polskich sklepach zapłacimy nieco więcej, bo nasze przeliczenie nie uwzględnia podatku VAT.

AMD zapowiedziało również limitowaną edycję karty AMD RX Vega 64, w której laminat będzie obudowany gładkim aluminiowym panelem – ale parametry techniczne pozostaną takie jak w wersji standardowej. Wariant specjalny jest droższy, to 599 dolarów (2150 zł), a i to pod warunkiem, że kartę kupimy w zestawie Radeon Pack, czyli z zestawami gier, monitorem z technologią AMD FreeSync, czy płytą główną z chipsetem AMD X370, przeznaczonym dla procesorów z serii Zen.

AMD RX Vega 64 Liquid Cooled Edition
Najdroższa spośród zapowiadanych, karta graficzna AMD Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled Edition (fot. AMD)

W podobnym zestawie AMD będzie oferowało też specjalny model karty RX Vega 64, chłodzonej cieczą. RX Vega 64 Liquid Cooled Edition wyceniona została na 699 dolarów (2520 zł) i jest najdroższą kartą w serii RX Vega. Oczywiście podobnie jak wyżej cena dotyczy zakupu łączonego w ramach oferty AMD Radeon Pack. Wersja karty z chłodzeniem wodnym ma najszybsze fabrycznie ustawione taktowanie.

Niestety niewiele możemy w tej chwili napisać o rzeczywistej wydajności nowych modeli procesorów graficznych. Pierwsze wiarygodne rezultaty poznamy dopiero w dniu debiutu – 14 sierpnia. | CHIP

Źródła: arstechnica, https://arstechnica.com/gadgets/2017/07/amd-rx-vega-64-56-specs-price-release-date/?comments=1
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.