Netflix zapowiada 4 serię Black Mirror

Serwis VOD pokazał zwiastun kolejnej części popularnego brytyjskiego serialu science fiction. O czym będzie?

Wiemy, że w 4 serii odcinków będzie 6. Znamy ich tytuły: „Arkangel”, „USS Callister”, „Crocodile”, „Hang the DJ”, „Metalhead” i „Black Museum”. Kolejne opowieści wyreżyserują odpowiednio: Jodie Foster, Toby Haynes, John Hillcoat, Tim Van Patten, David Slade i Colm McCarthy. Treści możemy natomiast domyślać się na podstawie 50-sekundowego zwiastunu, który zamieszczamy poniżej. Roboty, podróże kosmiczne, sztuczna inteligencja?

Na razie Netflix nie ogłosił daty emisji 4 serii.

„Black Mirror” (dosłownie: czarne lustro) wziął swoją nazwę od wyłączonego ekranu monitora, telewizora albo smartfonu. Symbolizuje nowe technologie, które są spoiwem, łączącym poszczególne odcinki. Każdy opowiada inną historię i jest realizowany przez inną obsadę. Poza głównym motywem łączy je tylko osoba producenta i scenarzysty – Charliego Brookera.

Tematem, który przewija się we wszystkich częściach „Black Mirror” jest otaczająca nas technologia. Twórcy pokazują zagrożenia, z jakimi wiąże się postęp i zdobycze nauki. To inteligenta przestroga przed tym, co nas może czekać w niedalekiej przyszłości, a nawet dzieje się już teraz. Tematyka filmów jest różnorodna. Główny motyw daje pretekst do opowiedzenia historii z gatunku political fiction, kryminału, czy dramatu psychologicznego.

Poza przychylnymi recenzjami krytyków i opiniami widzów, serial został obsypany nominacjami do nagród filmowych i telewizyjnych. Wygrał Emmy oraz BAFTĘ. Pierwsze dwa sezony zostały pokazane w 2011 i 2013 roku przez brytyjską stację Channel 4. W 2015 Netflix wykupił prawa do produkcji, a w ubiegłym umieścił na swojej platformie trzecią serię „Black Mirror”. | CHIP