Android jako Oreo już oficjalnie

Fot. Google
Android Oreo będzie miał funkcję picture in picture, ma działać sprawniej i będzie go łatwiej zaktualizować do kolejnej wersji. Google poprawia też bezpieczeństwo swojego systemu.

Prezentacja została zorganizowana równocześnie z zaćmieniem Słońca, widocznym w Stanach Zjednoczonych, co twórcy Androida wykorzystali w promocji systemu. Zgodnie z przewidywaniami nowa wersja OS-u Google’a to Oreo. Cukiernicze nazwy są androidową tradycją – były już m.in. KitKat, Ice Cream Sandwich, Eclair, Apple Pie, Banana Bread i Donut. Ciekawe czy w przyszłości doczekamy się Androida Snickers.

Android 8.0 (fot. Google)

W nowym Androidzie Google wprowadza sporo zmian. Na szczególną uwagę zasługuje tryb picture in picture, czyli możliwość oglądania treści multimedialnych naraz w różnych aplikacjach. Firma stawia na poprawę bezpieczeństwa. W świetle ostatnich ataków hakerskich na aplikacje w sklepie Google Play, to dobra wiadomość. System ma informować użytkownika o szkodliwych programach i o ich dziwnym zachowaniu.

Android 8.0 będzie się nazywał Oreo.
Android Oreo ma być bezpieczniejszy i sprawniejszy (fot. Google)

Google ogłosiło, że Android Oreo jest już dostępny za pośrednictwem Android Open Source Project. Z nowego systemu skorzystają w pierwszej kolejności właściciele Nexusów i Pixeli. Koncern postawił sobie za punkt honoru ułatwienie producentom smartfonów aktualizacji systemu. Właściciele urządzeń, które mają nakładki na Androida, często bardzo długo czekają na nowe wersje systemu. Od Androida Oreo ma się to zmienić. Oprogramowanie powinno być aktualizowane niezależnie od nakładek takich jak np. EMUI Huawei czy MIUI Xiaomi. | CHIP

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.