Aparat słuchowy Cochlear

Aparat słuchowy odbierze połączenie z iPhone’a

Implant Nucleus 7 firmy Cochlear będzie się łączył z urządzeniami Apple.

Aparat słuchowy Nucleus 7 australijskiej firmy produkującej sprzęt medyczny Cochlear będzie współpracował z urządzeniami z iOS-em. Implanty będą mogły odbierać dźwięk z telefonu. Niezależnie od tego, czy będzie to rozmowa głosowa, wideo, czy muzyka, Nucleus 7 odtworzy dźwięk bezpośrednio w uchu pacjenta. Firma od października udostępni implanty sprzężone z urządzeniami Apple póki co tylko nowym pacjentom ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednak biorąc pod uwagę pozytywne opinie użytkowników nowego rozwiązania, możemy się spodziewa, że w przyszłości pojawią się również i u nas.

Aparaty słuchowe Cochlear będą współpracowały z urządzeniami Apple (fot. Cochlear)

Aparat słuchowy Nucleus 7 będzie współpracował z iPhonami, iPadami i iPodami touch dzięki zainstalowanej na nich Nucleus Smart App. Za jej pomocą będzie można nie tylko odbierać połączenia, ale przede wszystkim dostosowywać ustawienia aparatu. Nucleus 7 będzie dostępny również w wersji stereo, ze wsparcie dla obu uszu. W tym wypadku Nucleus 7 Bimodal Solution będzie współpracował z urządzeniami ReSound pod kontrolą iOS-a.

Implant umożliwia również lekarzowi monitorowanie stanu pacjenta na odległość. System działa w 7000 placówek medycznych w USA, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie. Został stworzony przez firmę Sycle, która została przejęta w maju przez Cochlear. Podłączenie do systemu pozwala nie tylko sprawdzać jak się czuje pacjent i szybko reagować na problemy zdrowotne, ale także na problemy techniczne z urządzeniem. Jeśli któraś część się popsuje, pacjent będzie się kontaktował z producentem a nie ze szpitalem. Technicy na odległość sprawdzą, która część jest popsuta i ją wymienią. Dzięki temu oszczędza się czas i pieniądze.

Na świecie 360 milionów ludzi ma problemy ze słuchem. Z aparatów firmy Cochlear korzysta obecnie 450 tys. osób niedosłyszących. Dzięki współpracy z Apple, użytkownicy implantów Nucleus 7 mogą nie tylko lepiej słyszeć, ale również korzystać z multimediów w zupełnie nowy sposób. | CHIP