ASUS wprowadza tablet – ZenPad Z8s

Urządzenie, jako ZenPad 3S 8.0, wcześniej pojawiło się na targach Computex.

Jednak tablet? Po kilku latach zainteresowania tymi urządzeniami większość producentów zaprzestała projektowania kolejnych modeli. ASUS jest jednym z wyjątków. ZenPad 3S 8.0 pierwotnie został zaprezentowany na majowych targach Computex na Tajwanie. Teraz jest to ZenPad Z8s i właśnie trafia do sprzedaży.

Tablet wyposażono w podzespoły, przypominające te, które moglibyśmy znaleźć w smartfonie z nieco wyższej półki, acz nie we flagowcu. Podstawą konfiguracji jest procesor Qualcomm Snapdragon 652 i 3 GB pamięci RAM. Urządznie pozostawia 16 GB przestrzeni na dane użytkownika, co oczywiście można rozbudować za pomocą karty pamięci o pojemności 128 GB.

Nowy tablet Asus  nie ma licznej konkurencji, wielu producentów zrezygnowało z rozwijania takich urządzeń (fot. ASUS)

Procesor Snapdragon 652 nie jest może topową konstrukcją, ale jego wydajność wystarczy do codziennych potrzeb. Tablet powinien więc radzić sobie przyzwoicie z przeglądaniem internetu, oglądaniem filmów czy grami. SoC został wyposażony w moduł LTE. Dzięki niemu tablet ma stałą łączność z siecią. Wadą może być nagrzewanie się urządzenia, bo Snapdragon 652 to konstrukcja wykonana w litografii 28 nm, nieco już przestarzałej względem obecnie stosowanej, np. w Snapdragonie 820, 14 nm.

Podobnie jak w przypadku smartfonów, tu także znajdziemy dwie kamery – z tyłu z głównym modułem fotograficznym o rozdzielczości 13 MPix oraz z przodu z sensorem 5 MPix. Obecność tego drugiego należy traktować raczej jako rozwiązanie do wideokonferencji, ale może znajdą się chętni do zrobienia sobie selfie tabletem.

ZenPad Z8s trafił do sprzedaży w sieci Verizon w USA (fot. ASUS)

Ekran zastosowany w ZenPad-zie Z8s to 7,9-calowa konstrukcja o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Jest to panel IPS, więc nie należy obawiać się o jakość kątów widzenia. Bateria tabletu ma pojemność 4680 mAh, zatem czas pracy powinien być zadowalający.

Na tę chwilę wiemy o wprowadzeniu ZenPad-a Z8s na rynek amerykański, dzięki sieci operatora GSM Verizon. Bez abonamentu urządzenie kosztuje dokładnie 249,99 dolarów, czyli około 900 złotych. | CHIP

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News