HTC U11 Life – skromniejsza wersja flagowca

Po bardzo udanym, flagowym U11 nadszedł czas na model ze średniej półki.

HTC idzie za ciosem. Model U11, czyli flagowiec ze ściskanymi boczkami okazał się konstrukcją niewątpliwie udaną. Tajwański producent wykorzystuje więc jego dobrą passę, tworząc na bazie tego urządzenia kolejne, tyle, że tym razem ze średniej półki. Nowy model dostał nazwę U11 Life, pierwotnie miał się nazywać Ocean Life.

HTC U11 Life ukaże się jeszcze w tym roku. Model U11 Life od swojego starszego brata U11 Life różni się już na pierwszy rzut oka. Jest nieco mniejszy, wyposażony został bowiem w ekran o przekątnej 5,2″, a nie jak U11 5,5″.

Design HTC U11 Life jest bardzo zachowawczy (fot. Android Authority)

Różnice nie kończą się jednak na wielkości. W środku znajdziemy inne podzespoły niż we flagowym modelu. U11 Life będzie pracował z procesorem Qualcomm Snapdragon 630. To wydajna jednostka, słabsza jednak niż potężny, ośmiordzeniowy Snapdragon 835 z HTC U11. Pozostaje jednak konstrukcją ośmiordzeniową, a wbudowany układ graficzny Adreno 508 radzi sobie całkiem dobrze nawet z wymagającymi grami. Poza tym znajdziemy w nim 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz ekran o rozdzielczości Full HD.

Również ten model będzie mieć znaną z U11 ramkę Edge Sense, która reaguje na ściskanie. Można będzie przypisać konkretny sposób ściskania ramki do wybranej funkcji (np. wyciszenia lub wykonania screenshota). Wodotrysk? Być może, ale całkiem zabawny. Podczas, gdy inni producenci kasują ramki, HTC je ściska.

Aparat w U11 był rewelacyjny – mamy nadzieję, że pod tym względem HTC U11 LIfe nie będzie mocno odstawało od droższego poprzednika. Aparat od selfie pozostaje ten sam. To nadal konstrukcja o rozdzielczości 16 MPix o bardzo wysokiej, jak na przedni aparat, jakości. Zostanie więc także dość rzadko spotykany w przednich aparatach HDR i tryb panoramiczny. Z tyłu nie znajdziemy już rewelacyjnego aparatu 12 Mpix znanego z HTC U11, a nowy moduł o rozdzielczości 16 MPix. Jaka będzie jego jakość? Zobaczymy.

HTC U11 ma nie tylko charakterystyczne sterowanie ściskaniem ramki, ale też rewelacyjny aparat. Ten z nowego HTC U11 Life ma wyższą rozdzielczość (fot. HTC)

Nowy HTC U11 Life ma także otrzymać certyfikat IP67, a więc będzie wodoodporny i pyłoszczelny. Posiadacze dobrych zestawów słuchawkowych mogą jednak poczuć się nieco rozczarowani, jako że U11 Life będzie, podobnie jak jego starszy brat, pozbawiony gniazda minijack. Oczywiście do dyspozycji pozostaje USB typu C. W sprzedawanym zestawie mają się także znaleźć słuchawki USonic.

Nowego telefonu oczekujemy już niedługo,  na sklepowych półkach powinien pojawić się jeszcze w sierpniu lub z początkiem września. | CHIP

0
Źródło: Android Authority
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.