lg v30

LG V30 z obiektywem f/1.6

Koreański producent ujawnił, że w nadchodzącym flagowcu znajdzie się po raz pierwszy obiektyw o jasności f/1.6. Będzie przepuszczał o 25% więcej światła niż obiektyw f/1.8, jaki zamontowano wcześniej w LG G6.

Wszystko wskazuje na to, że LG V30 może przypaść do gustu miłośnikom fotografii. Oprócz modułu podwójnego aparatu, telefon dostanie obiektyw o jasności równej f/1.6, a zatem większej niż w Samsungu Galaxy S8 i HTC U11 – tam jest f/1.7. Za bardzo dobre zdjęcia przy trudnym oświetleniu będą odpowiedzialne także: optyczna i cyfrowa stabilizacja obrazu, laserowy autofocus oraz soczewka Crystal Clear Lens, wykonana ze szkła.

LG V30
Szklana soczewka ma poprawić jakość kolorów w LG V30 (fot. LG)

Dzięki rezygnacji z tworzywa sztucznego, które używane jest do produkcji standardowych soczewek, LG chce osiągnąć lepsze odwzorowanie kolorów. Producent twierdzi, że udało mu się zminimalizować efekt zniekształcania krawędzi w zdjęciach szerokokątnych o 1/3 w stosunku do modelu V20.

Wiemy także, że smartfon ma być mniejszy od V20, ale wciąż z 6” ekranem OLED o proporcjach 2:1 i rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. Pozostałe parametry nieoficjalnie pojawiły się już wcześniej, dlatego należy spodziewać się: 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 835, 4 lub 6 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulatora o pojemności 3200 mAh.

LG V30 zostanie oficjalnie pokazany 31 sierpnia, podczas targów IFA w Berlinie. Sprzedaż urządzenia ma ruszyć miesiąc później. | CHIP

0
Źródło: lgnewsroom.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.