Mate 10 – zobaczcie, jak będzie wyglądał nowy flagowiec Huawei

Do sieci wyciekły rendery, przedstawiające nowy model Huawei. Ramek oczywiście nie ma.

Współczesny trend projektowania smartfonów jest jasny: śmierć ramkom ekranu. Huawei projektując nowy model Mate 10 najwidoczniej wzięło sobie tę zasadę do serca. Na renderach, które pojawiły się w sieci nowy flagowiec chińskiej firmy nie ma bocznych ramek, a górna i dolna zostały zredukowane do minimum. Czytnik linii papilarnych znalazł się tuż pod dwoma obiektywami głównego aparatu. A same obiektywy aparatu zostały dostarczone, podobnie jak w poprzedniku Mate 10, przez firmę Leica.

Nowy smartfon wpisuje się we współczesny bezramkowy trend (fot. Techradar)

Umieszczenie czytnika z tyłu telefonu jest pewnym zaskoczeniem, gdyż ostatnia konstrukcja spod skrzydeł Huawei, model P10, ma czytnik z przodu i wydawać się mogło, że producent i tym razem zdecyduje się na takie umieszczenie  go w przypadku flagowego Mate 10.

Podwójny aparat z optyką produkcji Leica (fot. Techradar)

Wiemy natomiast, że sercem Mate 10 będzie nowy procesor produkcji należącej do Huawei marki HiSilicon. Kirin 970, o którym pisaliśmy niedawno, to konkurent dla Snapdragona 835 i Exynosa 8895. Do tego w Mate 10 ma znaleźć się aż 6 GB pamięci RAM i aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Huawei Mate 10 ma być także dość dużym smartfonem. Prawdopodobna przekątna ekranu to aż 6,1 cala, zatem odrobinę więcej niż w poprzednim flagowcu Huawei.

Dość prosta sylwetka Huawei Mate 10 rodzi pytanie o wygodę użytkowania tego dużego telefonu (fot. Techradar)

Premiera Huawei Mate 10 jesienią, ale dokładnej daty jeszcze nie znamy. | CHIP

0
Źródło: TechRadar
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.