multikino

Multikino pierwszym kinem VR w Polsce

W warszawskich "Złotych Tarasach" możecie obejrzeć filmy w technologii 360°.

Na drugim piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach przygotowano salę wyposażoną w 25 obrotowych foteli do wirtualnej rzeczywistości. Przed każdą z projekcji widzowie zostaną krótko przeszkoleni z korzystania z gogli Gear VR. Seanse będą trwać około 20 minut i pozwolą na obejrzenie kilku filmów z danej kategorii. W cyklu „Dla rodzin” będzie można zobaczyć „Invasion”, „Discovery tigers” i „Elephants of the Brink”, a w ramach „Niesamowitych doświadczeń” wyświetlone zostaną „Tokyo Light Oddyssey”, „Sonar” i „Longing for Wilderness”. Widzowie będą mogli także wziąć udział w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30 poprzez uruchomienie aplikacji „The Missed Spaceflight”, a także zobaczyć filmy z cyklu „Sztuka” i „Podróże”. Pełny repertuar znajduje się na oficjalnej stronie Multikina.

Bilety na seanse VR będą kosztować: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio – 19 zł lub 24 zł w weekendy. Zostały przewidziane także bilety w cenach promocyjnych (m.in. VR Rodzinny Weekend za 19 zł).

Reklama
multikino
„The Missed Spaceflight” będzie jedną z animacji dostępnych podczas seansu

– To zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego. Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina. – komentuje Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga.

W przeciwieństwie do pokazów z pierwszego kina VR na świecie, które otwarto w lutym 2017 roku w Los Angeles, Multikino będzie prowadzić projekcje synchroniczne – każdy widz zobaczy w goglach dokładnie to samo, co sąsiad na fotelu obok, choć z racji obrotowych foteli będzie można indywidualnie wybierać kąt widzenia. | CHIP