Nowe procesory Intela 21 sierpnia

Przez dłuższy czas mogliśmy narzekać, że rozwój procesorów stał się nudny. Teraz znowu rywalizacja Intela i AMD nabrała kolorów. Prawdopodobnie „niebiescy” będą chcieli wykonać mocny ruch, zatem premiera Coffee Lake’ów może być ciekawym wydarzeniem.

Wydarzenie zaplanowano na 17:00 (polskiego czasu) 21 sierpnia. Live stream będzie można śledzić na stronie Intel Newsroom. Koncern zapowiada 8-punktowy event:

1. Prezentacja o nazwie „Don’t be caught in the dark. Learn how the 8th Gen Intel Core processor family will offer blazing fast performance.” Tu możemy spodziewać się bardziej treści marketingowych niż twardych danych. Być może zostanie pokazane też działanie nowych CPU w konkretnych benchmarkach w porównaniu z rywalem. Tak samo jak AMD zrobiło przy okazji prezentacji procesorów Ryzen.

2. Przemówienie wicedyrektora Client Computing Group, oddziału Intela zajmującego się rozwiązaniami dla konsumentów. Gregory Bryant opowie o możliwościach nowych CPU.

Gregory Bryant (fot. CNET)

3. Prezentacja o nazwie „Discover how immersive experiences will bring you from spectator to participant with 8th Gen Intel Core processor capabilities.” Biorąc pod uwagę współczesne trendy możemy spodziewać się nawiązania do technologii VR. Zintegrowany w nowych CPU Intela układ graficzny poradzi sobie z VR…?

4. Prezentacja możliwości Coffee Lake’ów poprowadzona przez specjalistę od grafiki oraz „twórcę VR”. Eksperci nie zostali wskazani z imion i nazwisk. Niewykluczone, że Intel sięgnie po specjalistów z branży gier i animacji filmowych.

5. Coś czego nie spodziewałem się. Zostaną pokazane pierwsze komputery, pracujące na nowych Core. I to nie referencyjne maszyny, a prawdopodobnie już rynkowe wersje od firm partnerskich. To może oznaczać, że układy wejdą do sprzedaży szybko.

6. …Co zdaje się potwierdzać szósta część prezentacji. Coffee Lake’i mają być w sklepach przed sezonem świątecznym. Czyli Black Friday 24 listopada?

Prezentacja nowych procesorów w dniu zaćmienia Słońca (fot. Time and Date)

7. Obserwowanie zaćmienia. Tak, to jest jeden z ośmiu punktów eventu.

8. Na koniec kilka słów o budowie wewnętrznej nowych procesorów. W programie jest też enigmatyczne: „i co będzie dalej”. Zapowiedź kolejnej generacji? | CHIP