Wodoodporny BlackBerry bez klawiatury w październiku

Fot. BlackBerry
Nowy smartfon BlackBerry został zapowiedziany na targach elektroniki IFA w Berlinie. Będzie wodoodporny i pozbawiony fizycznej klawiatury. Telefon ma długo pracować na baterii i być ultrabezpieczny.

BlackBerry będzie odporny na kurz i wodę. Wytrzyma także 26 godzin normalnego użytkowania. Producent telefonów marki Blackberry, chińska firma TCL twierdzi, że wielu użytkowników iPhone’ów oraz Samsung Galaxy zainteresuje się na jesieni nowym telefonem. Producent jak zawsze stawia na bezpieczeństwo i tym chce skłonić klientów do zakupu swoich smartfonów.

Nowy produkt będzie przypominał wydany w tym roku KEYone. Będzie pracował na systemie Android zabezpieczonym dodatkowo oprogramowaniem DTEK, które monitoruje pracę systemu i poziom zabezpieczeń. Można dzięki niemu sprawdzić, kiedy konkretne aplikacje korzystały z mikrofonu oraz aparatu, albo wysyłały wiadomości. Jest też funkcja całkowitego wyłączenia mikrofonu.

Aplikacja DTEK monitoruje bezpieczeństwo telefonów BlackBerry (fot. CrackBerry)

Do tej pory klienci nie zwracali dużej uwagi na aspekt bezpieczeństwa i prywatność przy zakupie smartfonów. Zdecydowanie bardziej do zakupu telefonu przyciągają nowinki zapewniające wygodę i nowe funkcje, które łatwiej jest pokazać na promocyjnych spotach i prezentacjach. Jednak przy rosnącej liczbie ataków na urządzenia z Androidem na pokładzie, kwestia bezpieczeństwa może stać się decydująca.

W maju BlackBerry wprowadziło do sprzedaży także model KEYone z fizyczną klawiaturą (fot. BlackBerry)

Kanadyjska marka BlackBerry została w 2016 roku przejęta przez chińską korporację TCL. Od tamtego czasu producent poza rozwijaniem autorskiego systemu BlackBerry 10, poszerzył ofertę o telefony z Androidem. W tym roku TCL miał wydać trzy telefony BlackBerry. Od maja za 3000 zł można kupić KEYone z fizyczną klawiaturą. Urządzenie, które pojawi się w październiku będzie sprzedawane w podobnej cenie. | CHIP

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.