Nowy flagowiec Sony Xperia XZ1 – zdjęcia i dane

Fot. Sony
Nowy model nie idzie za obecnie panującymi trendami i ma ramki ekranu.

Sony Xperia XZ1 to najnowsze dziecko japońskiego koncernu. Oficjalnie jeszcze model ten nie miał premiery, ale możemy już teraz zobaczyć jak będzie wyglądał. Przypominamy też najbardziej prawdopodobną specyfikację tego telefonu.

Nowa Xperia może się podobać. Nie wygląda może aż tak lekko jak wyrastające ostatnio niczym grzyby po deszczu bezramkowce, ale trudno też zarzucić jej toporność. Mamy do czynienia po raz kolejny ze sprawdzonym wzornictwem „Omnibalance”.

Sony jest bardzo konsekwentne we wzornictwie swoich smartfonów (fot. Xperiablog)

Specyfikacja nowej Xperii XZ1 jest wielce zachęcająca. Procesor Qualcomm Snapdragon 835, 64 GB szybkiej pamięci wewnętrznej UFS i prawdopodobnie 4 GB RAM chociaż część źródeł wspomina też o pojemności 6 GB.

Aparat główny nowej Xperii to moduł o rozdzielczości 19 Mpix. Uwagę zwraca także bardzo wysoka rozdzielczość aparatu przedniego. Nową Xperią zrobicie bowiem selfie w 13 megapikselach.

Nowy smartfon pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych (fot. Xpieriablog)

Sony nie poszło w popularnym kierunku zwiększania wielkości i rozdzielczości ekranu. XZ1 wyposażono w ekran o przekątnej 5,2″ i rozdzielczości Full HD. Co typowe dla flagowców Sony smartfon będzie wodoodporny.

Xperia XZ1 zostanie oficjalna pokazana na targach IFA 2017 w Berlinie (fot. Xperiablog)

Premiera już podczas IFA 2017. Xperia XZ1 nie będzie jedyną nowością Sony prezentowaną na berlińskiej imprezie. Drugim ma być skierowany na średni segment model Xperia X1 oparty o Snapdragona 660. Pogłoski mówią też o XZ1 Compact, pomniejszonej wersji flagowego modelu. IFA już za tydzień. | CHIP

0
Źródło: XperiaBlog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.