Muzodajnia zmienia nazwę na Plus Music

Plus w swoim sklepie pozwoli strumieniować i pobierać muzykę.

Sprzedawcą aplikacji jest Polkomtel, operator Plusa. Nie trzeba jednak być klientem tej sieci, aby zainstalować Plus Music na swoim urządzeniu mobilnym. Plus Music oferuje słuchanie muzyki za darmo w streamingu. Za 28 zł otrzymamy możliwość słuchania utworów, nawet jeśli na jakiś czas stracimy połączenie z internetem. Dodano też opcje społecznościowe i tworzenie własnych playlist, którymi możemy się dzielić. W zależności od oferty możemy też pobrać 25 utworów na dysk lub kartę pamięci. W ofercie serwisu jest ponad milion utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Przez pierwszy miesiąc można słuchać muzyki w serwisie za darmo.

Muzodajnia zmienia nazwę na Plus Music i dodaje ofertę strumieniowania utworów (fot. Plus Music)

Na razie nazwa została zmieniona tylko na stronie Plus Music, ale wkrótce także aplikacja mobilna na Androida i iOS zostanie odświeżona. Muzodajnia powstała w 2008 roku jako odpowiedź na iTunes Apple. Do dziś aplikację pobrano ponad milion razy. W przeciwieństwie do innych operatorów, Plus nie nawiązał współpracy z dużymi zagranicznymi serwisami zajmującymi się udostępnianiem muzyki i rozwija swój autorski pomysł. Konkurenci Plusa, T-Mobile i Play umożliwiają swoim klientom dostęp do serwisu Tidal. Orange z kolei nawiązał współpracę z najpopularniejszym serwisem zapewniającym muzykę na żądanie, czyli Spotify.

Póki co lifting przeszła tylko strona główna, ale wkrótce również aplikacja mobilna zostanie zaktualizowana (fot. CHIP)

W dobie mediów strumieniowych zapisywanie utworów na dysku lub karcie pamięci jest nieco przestarzałe. Może się jednak przydać, jeśli planujemy podróż w miejsce, gdzie nie będziemy mieli dostępu do szybkiego internetu. Model biznesowy, który zastosował Plus przypomina trochę Amazon Music, który również pozwala pobierać utwory z sieci. Popularność mediów strumieniowych pokazuje, że ludzie chcą korzystać z legalnych źródeł, o ile wydawcy zaproponują odpowiednią cenę i wygodę. Ze względu na dostępność szybkiego internetu większość osób zdecydowanie woli skorzystać z aplikacji, które pozwalają strumieniować dźwięk.

https://soundcloud.com/traphousemusic1/despacito-luis-fonsi-daddy-yankee

Najważniejszymi graczami na rynku mediów strumieniowych są serwisy Spotify i iTunes. Każdy z nich ma w ofercie 30 milionów utworów, w tym należących do dużych wydawnictw muzycznych. Ceniących muzykę niezależną powinni zajrzeć do serwisu SoundCloud, który ma w swojej bibliotece aż 125 milionów utworów, często umieszczonych przez twórców za darmo. Ciekawe, jak z tak silną konkurencją poradzi sobie nasz rodzimy serwis Plus Music. | CHIP