Samsung wraca do smartfonów z klapką

Leadership 8, co ciekawe, będzie dobrze wyposażonym urządzeniem.

Pamiętasz, czytelniku, czasy, kiedy królowały telefony z fizycznymi klawiaturami? Wówczas dzieliliśmy się na zwolenników telefonów jednobryłowych i tych z klapką. Ta ostatnia grupa będzie mogła liczyć na powrót do przeszłości. Samsung pracuje nad dwoma składanymi smartfonami.

Pierwszy, Leadership 8 lub G9298 (nazwy są używane zamiennie, przy czym druga raczej nie będzie nazwą handlową) to całkiem wydajny smartfon. Zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Jego aparaty mają otrzymać rozdzielczości 12 MPix i 5 MPix. Wyświetlacze znajdziemy dwa, jeden wewnątrz klapki, drugi na zewnątrz, pokazujący zegar i powiadomienia. Ekrany będą miały niewielką, jak na dzisiejsze standardy, przekątną: 4,2″. Pamiętajmy jednak, że przy fizycznej klawiaturze podczas pisania cały ekran jest widoczny. Obudowę Leadership 8 Samsung zrobi z aluminium.

Grafiki i nazwa Leadership 8 wskazują, że możemy spodziewać się telefonu dla klientów biznesowych (fot. Samsung)

Drugi model, Galaxy Folder 2, to smartfon z niższej półki. Jego sercem będzie SoC Snapdragon 425, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Ekran, bo tu mamy już tylko jeden, jest niewielki: przekątna zaledwie 3,8″.

Samsung Folder 2 wygląda jakby przybywał do nas z epoki Motoroli RAZR (fot. Samsung)

Cen ani daty pojawienia się Leadership 8 i Folder 2 jeszcze nie znamy. Telefony Samsunga zapowiedziano co prawda na rynek chiński, ale w dobie platform, takich jak Aliexpress czy Gearbest, smartfony z klapką spokojnie mogą trafić też do europejskich użytkowników.

Takie tradycyjne z wyglądu urządzenia mają szansę na sukces? W czasie kiedy działa moda na bezramkowe smartfony, nowe urządzenia Samsunga mogą zwracać uwagę. Ale oczywiście wiele będzie zależało od cen, jakie zaproponuje producent z Korei, oraz od natężenia sentymentu przyszłych użytkowników. | CHIP