Alternatywna Polska 2002 roku – w serialu na Netflixie

Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik, przedstawią widzom fikcyjną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Akcja będzie toczyła się w rzeczywistości zupełnie innej od tej, którą pamiętamy.

Fabuła serialu opowiada o losach polskiego społeczeństwa 15 lat temu, 20 po ataku terrorystycznym, który pogrzebał nadzieje na wolność i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Głównymi bohaterami są m.in. student prawa z ideałami oraz skompromitowany oficer śledczy, którzy odkrywają spisek rządzących. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu tajny plan ma radykalnie odmienić Polskę i wpłynąć na życie nie tylko jej mieszkańców, ale całego świata. Odkrycie intrygi może wzniecić rewolucję, ale rządzący nie cofną się przed niczym, by zachować ją w tajemnicy. Mamy zatem trochę thrillera, trochę kryminału, trochę polityki.

Polski serial nie ma jeszcze nazwy. Parze reżyserskiej Holland – Adamik (ich ostatni wspólny film „Pokot” został nagrodzony na festiwalu Berlinale, jest też polskim kandydatem do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego) będzie towarzyszył scenarzysta, Joshua Long, a Frank Marshall („Szósty zmysł”), Robert Zotnowski („House of Cards”), Andrzej Besztak („Pokot”) i Maciej Musiał (znany z serialu „Rodzinka.pl”) zajmą się produkcją. Obsada aktorska nie jest jeszcze znana. Więcej szczegółów na temat serialu ma pojawić się do końca roku.

Agnieszka Holland nie pierwszy raz wchodzi we współpracę z Netflixem. Na koncie ma już dwa odcinki III serii „House of Cards”. Amerykańska platforma VOD pracuje natomiast także nad serialową adaptacją „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.