Alvernia Studios sprzedana

Grupa wydawnicza Gremi, należąca do Grzegorza Hajdarowicza, wydająca m. in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, kupiła kompleks studiów filmowych Alvernia Studios.

W krótkim wywiadzie dla tego dziennika Grzegorz Hajdarowicz powiedział: Produkcja filmowa będzie dalej realizowana przez Alvernia Studios, firmę założyciela Stanisława Tyczyńskiego, jako osobna działalność. Z kolei aktywność związana z nowymi technologiami, której koncepcję bazową opracował Stanisław Tyczyński, będzie rozwijana i realizowana przez nową spółkę Gremi Park. I dodał – AR i VR to technologie, które powstały parę dekad temu, jednak dopiero dziś przeżywają okres największego rozwoju. (…) Tak więc to najlepszy moment, by zainwestować w ten rosnący i przyszłościowy obszar.

Kompleks Alvernia Studios został wybudowany przez Stanisława Tyczyńskiego, twórcę rozgłośni RMF FM. To tutaj zostały zrealizowane zostały m.in takie filmy jak „Bogowie”, „Miasto 44” i „Drogówka” czy „Essential Killing”. Alvernii zaszkodził system finansowania filmów i w 2105 r. studio znacznie ograniczyło działalność.

Gremi Park, zapowiada, że na potrzeby produkcji w VR i AR spółka będzie chciała pozyskać inwestorów zewnętrznych. Firma nie wyklucza, że wejdzie na rynek giełdowy NewConnect.

Wartość projektu Gremi Park szacowana jest na ok. 100 mln euro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.