Apple TV – nowe spojrzenie na telewizję

Na dzisiejszej prezentacji zobaczyliśmy nie tylko nowe mobilne gadżety, ale też odświeżony Apple TV.

Apple to nie tylko iPhone’y, MacBooki, Watch czy iMac. To także Apple TV, zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, którego zadaniem jest sprawić, byśmy oglądając film w domu czuli się jak w kinie, albo i lepiej. Nowa wersja Apple TV została właśnie zaprezentowana podczas konferencji w Steve Jobs Theater – obiekcie będącym  wizytówką Apple’a, a zarazem pomnikiem postawionym zmarłemu 6 lat temu założycielowi firmy.

4K HDR? Proszę bardzo, Apple TV to potrafi.

Apple TV w nowym wydaniu obsłuży video w rozdzielczości 4K i do tego z aktywnym HDR. Na razie materiałów tej jakości nie ma zbyt wiele, ale znajdzie się kilka takich choćby w popularnym serwisie streamingowym Netflix. Można więc nacieszyć oczy jakością obrazu.

Wydarzenia sportowe na dużym ekranie w świetnej jakości – tym kusi użytkowników Apple TV.

Oczywiście za pomocą Apple TV zobaczymy też treści przesyłane na żywo, szczególnie wiadomości oraz wydarzenia sportowe. Każdy, kto oglądał mecz w rozdzielczości 4K wie, że ilość widocznych na ekranie szczegółów jest oszałamiająca w porównaniu do tego co widać na zwykłym telewizorze.

Nowy Apple TV 4K i dołączony pilot, który może też pełnić funkcję kontrolera w grach (fot. Apple)Oczywiście Apple TV to także sprzęt. Na zewnątrz zmiany są niewielkie. Natomiast w środku znajdziemy nowy procesor A10X Fusion. To właśnie dzięki jego wydajności będziemy mogli swobodnie oglądać video w 4K HDR.

Nowa odsłona aplikacji Apple TV dla smartfonów iPhone oraz tabletów iPad wygląda bardzo przejrzyście (fot. Apple)

Nowości nie obejmują jednak tylko oglądania wideo na dużym ekranie. Apple TV App – czyli aplikacja dla iOS przeszła gruntowny lifting. Oglądanie wideo na iPhonie czy iPadzie ma być teraz przyjemniejsze, a przy tym można będzie swobodnie przełączać się między urządzeniami i np. zacząć na tablecie, a dokończyć na dużym ekranie. Niby nic niezwykłego (np. dla użytkowników Netflixa), ale w Apple TV to nowość.

Gra „Sky” będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń Apple’a (fot. Apple)

Moc procesora A10X Fusion wykorzystać możemy nie tylko do oglądania filmów. Apple TV da nam także możliwość sięgnięcia po cyfrową rozrywkę w postaci gier. Na prezentacji pokazano nową grę studia Thatgamecompany, twórców dosyć niezwykłej produkcji „Flower”. Tym razem pokazali oni grę „Sky”, która ukaże się wyłącznie dla platform Apple’a. Pozbawiona przemocy, łagodna gra kooperacyjna prezentuje się naprawdę ładnie i może być, podobnie jak „Flower” idealnym „uspokajaczem”. Sterować możemy oczywiście za pomocą pilota Apple TV. | CHIP