Asus Zenfone V – nowy model trafia do sprzedaży w USA

Fot. Asus
Asus właśnie wprowadza nowego Zenfona. Dziwne, przecież premiera serii 4 jeszcze nie nastąpiła, a tu już "piątka? Czy Asus stara się być jak Apple?

Nowy model, Asus Zenfone V, trafia właśnie do sprzedaży w sieci Verizon w USA. Mylą się jednak ci, którzy V w nazwie odczytają jako rzymską 5. V to jedynie pierwsza litera nazwy operatora, u którego ów telefon pojawi się na wyłączność. Inaczej jednak niż zwykle w takich przypadkach, nowy model nie jest istniejącym wcześniej produktem z odświeżonym brandem, a faktyczną nowością o oznaczeniu kodowym V520KL.

Konfiguracja jest dość nietypowa jak na Asusa. Smartfon ma ekran o przekątnej 5,2″ i rozdzielczości Full HD, wykonany w technologii AMOLED. To dosyć niestandardowe dla tego producenta, który w całej gamie swoich urządzeń ma tylko jeden model wyposażony w ekran tego typu. Jest nim Zenfone 3 Deluxe. Pokrewieństwa z tym modelem jest tu więcej, bo obydwa smartfony oparte są na tym samym SoC: Qualcomm Snapdragon 820. Zapewne od starszego modelu pochodzi też aparat – 23-megapikselowy moduł o jasności f/2.0 wzbogacony o optyczną stabilizację obrazu.

Nowy Asus ma nawet oznaczenie operatora na obudowie (fot. Asus)

Reszta specyfikacji urządzenia obejmuje 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą karty pamięci micro SD, przedni aparat o rozdzielczości 8 MPix oraz baterią o pojemności 3000 mAh.

Nowy smartfon Asusa może się podobać, chociaż wykorzystuje dość stare podzespoły (fot. GSMArena)

Na stronie operatora o nowym modelu nie ma wzmianki, pojawił się natomiast u producenta urządzenia. Możliwe więc, że owa wyłączność amerykańskiej sieci nie potrwa długo. Biorąc pod uwagę podzespoły już nie najnowszej generacji jest szansa na to iż smartfon zostanie atrakcyjnie wyceniony, a co za tym idzie, zyska pewną popularność. | CHIP

0
Źródło: GSMArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.