Bill Gates przesiadł się na Androida

Jak powiedział w wywiadzie dla kanału Fox News, Bill Gates przesiadł się własnie na smartfon z systemem Android. Pytanie, w odpowiedzi na które padło to oświadczenie dotyczyło relacji założyciela Microsoftu ze Stevem Jobsem. Gates nie krył swojego podziwu dla twórcy Apple, w ciepłych słowach wypowiadał się o przyjaźni między nimi, której nigdy nie przyćmiła rywalizacja ich firm.

Fakt, że człowiek będący twarzą Microsoftu nie używa telefonu z mobilnym systemem Windows, tylko urządzenia z konkurencyjnym OS-em można by odebrać jako oznakę porażki Microsoftu. I faktycznie, strategia obrana przez Steve’a Ballmera okazała się fiaskiem. Jednak słowa Billa Gatesa – „Używam telefonu z Androidem, pełnego oprogramowania Microsoftu” – nie tyleż dowodzą klęski jego następcy, do sukcesu kierunku obranego przez obecnego szefa Microsoftu, Satyę Nadellę. Jego strategia opiera się na otwarciu firmy na wszystkie platformy i potraktowanie ich jako kolejnego miejsca, przez które można dotrzeć do klientów ze swoim oprogramowaniem i usługami. I ta strategia przynosi efekty.

Bill Gates talks about his relationship with Steve Jobs and his smartphone of choice. Full interview on Fox News at 10pm ET.

Opublikowany przez Fox News Sunday na 24 września 2017

Jedno pozostało niezmienne. Bill Gatest na pytanie prowadzącego wywiad o iPhone’a odpowiedział jak zawsze do tej pory: „No iPhone”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.