ZTE Axon M

Rozkładany smartfon – ZTE Axon M

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego iPhone'a, wszystkie smartfony zasadniczo prezentują się podobnie. Mają prostopadłościenne, mniej lub bardziej zaokrąglone ekrany. Kilku producentów próbowało przełamać ten schemat, jak do tej pory bezskutecznie. Chińskie ZTE podejmuje kolejną taką próbę.

Serwis Android Authority ujawnił zdjęcia smartfonu, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany 17 października w Nowym Jorku. To Axon M, znany wcześniej jako Axon Multy. Pisaliśmy o nim niedawno. Urządzenie wyposażone jest w dwa wyświetlacze Full HD (1080p), które po rozłożeniu smartfonu dają duży ekran o przekątnej 6,8 cala.

ZTE Axon M
Rozkładany duży ekran przekona klientów? (fot. Android Authority)

Co w środku? Dane są jeszcze nieoficjalne, ale sercem obliczeniowym tego modelu ma być układ Qualcomm Snapdragon 820, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Na dane systemowe, aplikacje i pliki użytkownika przeznaczona będzie wewnętrzna pamięć o pojemności 32 GB (nic nie wiadomo na temat ewentualnych możliwości jej rozszerzenia).

Sekcja zasilania to przede wszystkim akumulator o pojemności 3120 mAh. I właśnie bateria budzi największe wątpliwości. Tak się składa, że to właśnie ekran jest urządzeniem zużywającym mnóstwo energii w smartfonie. Akumulator nowego ZTE, o ile faktycznie będzie miał taką pojemność, wydaje się nieco zbyt mały, jak na obsługę dwóch ekranów. Podobny problem miał inny projekt tego typu: Kyocera Echo, czyli mało u nas znany, składany smartfon z 2011 roku.

Kyocera Echo
Kyocera Echo (fot. Android Central)

Zresztą wiemy również o podobnym koncepcie Microsoftu, który opatentował tablet, składany do formy smartfonu, o czym też pisaliśmy w CHIP-ie.

Nietypowa konstrukcja ZTE Axon M powoduje, że umieszczanie przedniej i tylnej kamery traci sens. Dlatego chiński producent zaplanował wbudowanie jednego urządzenia rejestrującego obraz o rozdzielczości do 20 megapikseli. Nic nie wiadomo na temat wersji Androida, ale, biorąc pod uwagę, że dwa ekrany aż proszą się o wielozadaniowość, można założyć, że będzie to co najmniej Android 7.1 Nougat. | CHIP

0
Źródło: Android Central
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.