Dziś premiera dwóch nowych Xiaomi

O Xiaomi Mi Mix 2 (nie mylić z Mi Max 2) pisaliśmy już wcześniej. Dziś premiera nowego modelu chińskiego producenta. Jednak Xiaomi idzie dość szeroko. Po niedawnej prezentacji nowego Mi A1 firma bierze się za wyższy segment i obok bezramkowego Mi Mix 2 pokaże kolejny model. Prawdopodobnie Mi Note 3.

Przecieku, w postaci wpisu na Weibo, dokonał jeden z założycieli Xiaomi, Lei Jun, znany jako Lin Bin. Data premiery modelu Mi Note 3 nie pojawia się w przecieku, ale sam wpis jasno sugeruje, że będzie powiązana z prezentacją Mi Mix 2, a ta już dziś.

Post jest tłumaczony przez translator Google’a, więc jest „odrobinę” niegramatyczny, ale oddaje sens tego, co ma nastąpić. Premiera Mi Note 3 jest powiązana z Mi Mix 2. (fot. Gizchina)

W poście, poza informacją, że niejako dodatkiem do premiery bezramkowego Mi Mix 2, będzie premiera Mi Note 3, znalazł się także plakat promujący nowy model. Na nim chińsko-kanadyjski aktor (a także, jak to zwykle bywa w przypadku azjatyckich karier popkulturowych: piosenkarz, model i były członek boys-bandu) Wu Yifan trzyma model Mi6. Drugi wpis wyjaśnia, że Mi Note 3 będzie po prostu większą wersją flagowego Mi6.

„Większa wersja Mi6” – jeśli tak zostaje określony Mi Note 3 przez jednego z szefów Xiaomi, to chyba coś w tym jest (fot. Gizchina)

Możemy się zatem spodziewać procesora Qualcomm Snapdragon 835, 6 lub 8 GB pamięci RAM i większego niż w Mi6, zapewne 5,7-calowego ekranu. Aktualny flagowiec chińskiej firmy posiada dość niewielki, jak na ten segment, ekran o przekątnej 5,15″.

Cena oczywiście nie jest jeszcze znana, ale należy spodziewać się telefonu nieco droższego niż Mi6. Oczywiście jeśli specyfikacja nowego modelu rzeczywiście będzie odpowiadała dotychczasowemu flagowcowi marki. |CHIP