Intel oficjalnie: wszystko o układach Core 8 generacji

Fot. Intel
Gigant z Santa Clara oficjalnie potwierdził, że cała seria nowych procesorów Intel Core ósmej generacji zadebiutuje na całym świecie 5 października. Wiemy już dziś czego możemy się spodziewać, ponieważ Intel ujawnił pełną specyfikację nowych układów. Jedyna niewiadoma to wyniki testów, na te obowiązuje embargo do dnia rynkowej premiery.

Zdaniem Intela mamy przygotować się na „niesamowite doświadczenia” w gamingu, VR i w jakiejkolwiek rozrywce cyfrowej. Brzmi buńczucznie, ale gigant z Santa Clara już wielokrotnie w przeszłości udowadniał, że ma potencjał i możliwości by oferować układy o bezkompromisowej wydajności (często również bezkompromisowej cenie). Już niebawem, 5 października 2017 roku Intel wprowadzi oficjalnie na rynek serię desktopowych procesorów Intel Core 8. generacji. Jakie to będą układy? Odpowiedzi dostarcza poniższa tabelka.

Intel Core 8th gen tabela
Ósma generacja procesorów desktopowych Intel Core to wciąż trzy wyraźnie rozgraniczone klasy układów: i7, i5 oraz i3 (fot. Intel).

Układy Intel Core i7 oraz i5 (ale już nie i3) ósmej generacji korzystają z technologii Intel Turbo Boost drugiej generacji (dynamiczne zwiększanie częstotliwości taktowania układu w zależności od zapotrzebowania systemu na moc obliczeniową). Układy Core i5 oraz Core i7 to procesory sześciordzeniowe, jednak z tych dwóch serii, tylko Core i7 będą wyposażone w Hyper-Threading, co umożliwi układom z tej serii wykonywać do 12 wątków kodu w jednym cyklu zegara. Sześciordzeniowe Core i5 nie mają HT, takoż czterordzeniowe Core i3. Obsługiwany przez nowe układy typ pamięci RAM to DDR4-2666 w przypadku Core i7/i5 oraz DDR4-2400 w przypadku najwolniejszych (ale i najtańszych) Core i3.

Intel Core 8 generacji - przegląd platformy
Z układami Coffee Lake najlepiej ma współpracować zupełnie nowy chipset Intel Z370 (fot. Intel).

Wraz z debiutem procesorów Intel Core 8 generacji o kodowej nazwie Coffee Lake, Intel wprowadzi również nowy chipset Intel Z370. Jednocześnie firma zwraca uwagę, że komputer, w którym będziemy planowali korzystać z jakiegokolwiek układu Coffee Lake, musi być wyposażony w płytę główną z chipsetem z serii Intel 300. Płyty z Intel Z270 czy Z170 są niewystarczające. To zła wiadomość, dla tych, którzy posiadając płyty główne z chipsetem Z270 lub Z170 liczyli na w miarę łatwą przesiadkę z poprzedniej generacji. Oczywiście nowe układy mają być znacznie wydajniejsze od poprzedników, jednak z szafowaniem konkretnymi rezultatami wstrzymamy się do czasu aż będziemy dysponowali wynikami rzetelnie przeprowadzonych testów a nie tylko marketingowymi hasłami producenta. | CHIP

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.