microsoft rysik

Microsoft szykuje niezwykły rysik

Postęp wymusza na producentach smartfonów, tabletów i notebooków jak najbardziej kompaktową konstrukcję. Urządzenie musi być lekkie i smukłe - to niestety sprawia, że każdy milimetr miejsca przeznaczonego na komponenty jest bardzo cenny. Już teraz wyzwaniem zaczyna być przechowywanie rysika, który musi być na tyle mały, by zmieścił się do wąskiego urządzenia i na tyle gruby, by wygodnie trzymało się go w dłoni. Microsoft ma oryginalny pomysł na swojego stylusa.

Do sieci trafił patent ukazujący trzy koncepcje rozkładanego rysika giganta z Redmond. W pierwszym wariancie widzimy stylus, którego przekrój poprzeczny przypomina krzyż. Obracając część bryły można byłoby spłaszczyć rysik przed schowaniem go do urządzenia. Pozostaje jednak pytanie, czy konstrukcja z takimi wycięciami byłaby wygodna w trakcie pisania.

microsoft rysik
Wariant A – konstrukcja krzyżowa

Kolejny pomysł wydaje się bardziej ergonomiczny. Forma rysika przypominałaby walec, którego jedna połówka chowałaby się do drugiej. W trakcie przechowywania taka konstrukcja wymagałaby w urządzeniu-matce o wiele mniej miejsca.

microsoft rysik
Wariant B zakłada rysik o przekroju walca

Ostatnia propozycja to rozwinięcie poprzedniej. Rozłożony rysik miałby przekrój walca, ale wciąż złożony byłby z dwóch części. Te, zamiast nachodzić na siebie poprzez obracanie, należałoby tylko zsunąć. W takiej formie stylus przytrzymywałyby magnesy. W trakcie przechowywania akcesorium zajmowałoby jednak wciąż dużo miejsca, więc sens takiej konstrukcji jest dyskusyjny.

microsoft rysik
Wariant C to konstrukcja z magnesami

Nie wiadomo czy Microsoft zdecyduje się na któryś z powyższych rozwiązań, czy są to jedynie patenty, które nigdy nie doczekają się realizacji. Pomysły są ciekawe, ale rozkładanie i składanie stylusa choć pozwala zaoszczędzić miejsce w urządzeniu wiąże się niestety z pogorszeniem komfortu użytkowania – zawsze to dodatkowe ruchy do wykonania, które kosztują czas. Przed Microsoftem i innymi producentami czeka zatem trudne do wykonania zadanie. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.