Największy w historii Millennium Falcon z 7,5 tysiąca klocków Lego

Lego upamiętnia 40 rocznicę powstania pierwszego filmu z serii "Gwiezdne Wojny".

Lego zaprezentowało niemałą gratkę dla fanów Gwiezdnych Wojen. Zestaw Millennium Falcon będzie kosztował 800 dolarów (2900 zł), a więc tyle ile dobry komputer albo smartfon. Jednak nie cena jest najważniejsza, a to, że fani Jedi będą wreszcie mogli poczuć się jak Han Solo, jednocześnie wracając do swojego dzieciństwa.

Duńska firma w ten sposób chce uczcić 40 rocznicę powstania „Nowej Nadziei”. Pierwszego filmu oryginalnej trylogii wyreżyserowanej przez George’a Lucasa. Model składa się z 7,5 tys. elementów, dzięki którym można złożyć statek kosmiczny. Po dokupieniu zestawu 10 ludzików, będzie można je umieścić za sterami Millenium Falcona. Za jego sterami w kokpicie może „przebywać” 4 członków załogi jednocześnie. Można wybrać postacie z oryginalnej serii, albo z „Przebudzenia mocy”. Co więcej, statek jest tak dokładnie odwzorowany, że można zbudować jego wersję widoczną na filmach sprzed 30 lat jak i uwspółcześnioną.

Gwiezdne wojny to przebój kinowy, który od lat łączy pokolenia. Na wyreżyserowany w 2015 roku przez J.J. Abramsa „Przebudzenie mocy” poszło do kina w dniu premiery 6,5 miliona osób. Druga część nowej serii pojawi się w kinach tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 15 grudnia i będzie zatytułowana „Ostatni Jedi”. Pewnie w wielu ojcach obudzi się wewnętrzne dziecko i zdecydują się kupić „dzieciom” taką zabawkę. Tylko pamiętajcie – kiedy już złożycie swojego Millenium Falcona, nie dawajcie go do podpisu Harrisonowi Fordowi. | CHIP