Nieoficjalne wyniki testów dwóch nowych procesorów Intela

Fot. Intel
Premiera desktopowych chipów kolejnej generacji już 5 października. Tymczasem chiński serwis publikuje szczegółowe wyniki dwóch układów.

Witryna PConline pokazała testy dwóch procesorów generacji 8: topowego Core i7-8700K oraz najsilniejszego spośród nowych i5: Core i5-8600K. 6 rdzeni poprawia wyraźnie wydajność w porównaniu z dotychczasowymi modelami? Możecie sprawdzić w wynikach, które publikujemy poniżej.

Procesory zostały przetestowane kilkoma popularnymi benchmarkami, zmierzono też ich wydajność w grach i praktycznych zastosowaniach.

CPU-Z wykazuje rzeczywisty wzrost wydajności wielowątkowej (fot. PConline)
Core i7-8700K niemal dogania 8-rdzeniowego Ryzena 7 1800X w teście wielowątkowym (fot. PConline)
Ponieważ jednowątkowa wydajność pozostała ta sama, a liczba rdzeni wzrosła, nawet w grach powinno być lepiej (fot. PConline)
W korzystającym z wielu wątków Fritz Chess Benchmark, Core i7-8700K rządzi niepodzielnie (fot. PConline)
Nie wiemy dokładnie jakim testem i którą wersją Photoshopa sprawdzano wydajność, ale czas przetwarzania w przypadku Core i7-8700K jest najkrótszy spośród wszystkich jednostek (fot. PConline)
W POV-Ray nowy Core i7 nieznacznie ustępuje Ryzenowi 7, natomiast dystans dzielący Core i5-8600K i Ryzena 5 1600X jest już wyraźnie większy (fot. PConline)
Widać, że CoffeeLake’i S dobrze radzą sobie z obróbką video (fot. PConline)
W programie do obróbki wideo ArcTime Pro także widać, że nowe CPU Intela świetnie radzą sobie z materiałem w 4K (fot. PConline)
W Ghost Recon Wildlands w 4K możemy zaobserwować niewiele różniące się wyniki (fot. PConline)
W ostatnim „Tomb Raiderze” w rozdzielczości 4K wyniki wszystkich testowanych CPU są zbliżone, tu więcej do powiedzenia ma GPU (fot. PConline)
W słynącym z wykorzystywania mocy CPU „Ashes of the Singularity” wynik jest ciekawy – Core i5-8600K pokonuje nie tylko Core i7-7700K, ale i AMD Ryzen 7 1800X (fot. PConline)
Więcej rdzeni przełożyło się na wyższą temperaturę pracy, 8700K z pewnością nie jest chłodnym CPU (fot. PConline)
Pobór prądu w nowych procesorach nie wzrósł tak wyraźnie, jak można było spodziewać się: wynik „czerwony” oznacza pełne obciążenie, „zielony” – obciążenie w grach, „żółty” to stan spoczynku (fot. PConline)

Jeśli te wyniki potwierdzą się, nowe CPU Intela szybko powinny trafić do komputerów osób składających wideo i opracowujących fotografie. Gracze będą musieli poczekać na tytuły, które zrobią rzeczywisty użytek z większej liczby wątków. | CHIP

0
Źródło: videocardz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.