nokia 8

Nokia 8 z Oreo na pokładzie – na Twitterze

Fot. Volvo
Juho Sarvikas z HMD, producenta Nokii, udostępnił na swoim twitterowym koncie zdjęcie najnowszego flagowca fińskiej marki z zainstalowanym Androidem 8.0 Oreo. A kiedy aktualizacja dla wszystkich?

Pogłoski o tym, że Nokia 8 otrzyma wsparcie najnowszego Androida pojawiły się w sierpniu w benchmarku Geekbench. Kilkanaście dni temu w rozmowie z CHIP-em potwierdził to Robert Siewierski, menadżer HMD na Polskę, Ukrainę, Litwę, Łotwę i Estonię. A teraz szef HMD Global pochwalił się, że zainstalował w urządzeniu system operacyjny w wersji 8.0. Ze zdjęcia wynikają dwie ważne informacje. Pierwsza – że aktualizacja będzie sporo ważyć: 1,3 GB. Druga zaś jest taka, że oprogramowanie dla Nokii jest dopiero w fazie bety, czyli nie wiemy kiedy zostanie udostępnione. Juho Sarvikas pisze tylko tyle, że Oreo pojawi się w Nokii 8, gdy będzie „perfekcyjne” – zatem nie wiadomo kiedy.

Warto przypomnieć, że łatka trafi nie tylko do najnowszego modelu, ale, co jest dość rzadko spotykane, również do pozostałych tegorocznych Nokii, w tym: najtańszej, o numerze 3.

Przy okazji każdej dużej aktualizacji Androida trwa wyścig o to, które flagowce otrzymają jako pierwsze lub jedne z pierwszych nową wersję. Użytkownicy krytykują producentów, jeśli długo każą im czekać na upgrade systemu. Niedawno pisaliśmy o bogatej liście smartfonów Lenovo z obiecanym Androidem 8.0. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.