Nowy Chromebook 2-w-1 od HP

Amerykański koncern nie rezygnuje z produkcji Chromebooków. Wręcz przeciwnie. Wprowadzając Chromebooka x360 HP pokazuje, że ta gałąź laptopów ma przed sobą przyszłość.

Po niedawnej premierze chromebooka Google Pixelbook mogliśmy być pewni, że kolejni partnerzy internetowego giganta pokażą swoje konstrukcje. Ze swoją wizją laptopa bazującego na Chrome OS wystartowało właśnie HP. Najnowszy HP Chromebook x360 jest, podobnie jak Pixelbook, laptopem konwertowalnym.

HP Chromebook x360 to laptop wyposażony w ekran o przekątnej 11,6″. Niewielki panel wykonano w technologii IPS, więc należy spodziewać się szerokich katów widzenia. Niewątpliwie zaletą jest to, że został on pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Rozdzielczość ekranu to 1366 x 768.

Odświeżony Chromebook x360 (fot. HP)

Wewnątrz znajdziemy procesor Intel Celeron N3350, a więc dwurdzeniową jednostkę taktowaną zegarem 1,1 GHz (2,4 GHz Turbo), 4 GB pamięci RAM typu LPDDR4 oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej w postaci modułu eMMC. Dostępna też będzie wersja z mocniejszym, czterordzeniowym Celeronem N3450. Oczywiście pojemność pamięci wewnętrznej można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Ponadto laptop posiada kartę WiFi w standardzie 802.11 ac, wraz z Bluetooth.

HP Chromebook x360 przypomina nieco model Pavilion x360. Podobnie jak w starszym laptopie, tak i tu mamy zaokrąglone kształty, sprawiające, że urządzenie wygląda na nieco cięższe niż jest w rzeczywistości. Nowego Chromebooka można także złożyć w ten sam sposób co Pavilliona x360 zmieniając go tym samym w tablet lub jedną z pośrednich form takich jak „namiot” lub „stand”.

Bardzo dobrze, jak na tak niewielkiego laptopa, prezentuje się zestaw złącz USB w HP Chromebook x360. Ma on bowiem dwa pełnowymiarowe porty USB 3.1 typu A, dwa typu C.

Nowy Chromebook ma dwie wersje kolorystyczne: grafitową oraz białą (fot. HP)

Widać, że HP postawiło na wytrzymałość nowego komputera. Ma on bowiem klawiaturę odporną na zalanie. W komplecie ze wspomnianym już Gorilla Glass 3 mały HP prezentuje się nad wyraz solidnie.

Producent utrzymuje, że HP Chromebook x360 jest w stanie pracować na baterii aż 11 h 30 minut. Cena? Około 300 dolarów, czyli mniej więcej 1080 zł. | CHIP

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.