Android Oreo zużywa transfer nawet z włączonym Wi-Fi

Nowy system Google wybiera najstabilniejsze z dostępnych połączeń.

Użytkownicy Reddita używający najnowszej wersji Androida zauważyli błąd powodujący zupełnie niepotrzebne zużywanie transferu danych. Nowy system Google jest tak zaprogramowany, że wybiera najbardziej stabilne i najszybsze dostępne połączenie. Oznacza to, że jeśli mamy włączony jednocześnie transfer danych i Wi-Fi, to aby przyspieszyć działanie internetu system bez naszej wiedzy zacznie korzystać z LTE.

Funkcję można wyłączyć w trybie programisty (fot. Google)

Może być to uciążliwe głównie z tego powodu, że użytkownicy są przyzwyczajeni do tego, że włączenie wi-fi automatycznie dezaktywuje mobilny internet. Funkcja wybierania  przez system najsilniejszego połączenia jest włączona domyślnie i można ją wyłączyć tylko po przejściu w tryb programisty, o którego istnieniu większość użytkowników nie ma nawet pojęcia. Aby przejść do trybu programisty, należy znaleźć w opcjach informacje o urządzeniu i siedem razy kliknąć numer wersji. Dopiero w menu, które się wówczas pojawi, będziemy mogli dezaktywować funkcję „Transfer danych zawsze włączony”.

Google zdaje sobie sprawę z problemu i pracuje nad jego naprawieniem. Podobną opcję wprowadziło jakiś czas temu Apple w iOS-ie, jednak opcja wyłączania mobilnego transferu była tam łatwo dostępna. Szybko też została domyślnie wyłączona. Bardzo możliwe, że Google zdecyduje się na podobny krok. | CHIP