Polacy stworzyli mobilne studio nagraniowe Zylia

Mikrofon Zylia potrafi nagrać wiele ścieżek dźwiękowych jednocześnie. Oznacza to, że muzycy mogą stanąć wokół urządzenia i wspólnie nagrać utwór. Oprogramowanie oddzieli partie poszczególnych instrumentów. Po nagraniu, będzie je można później wyciszyć lub podgłośnić. Urządzenie potrafi nagrywać dźwięk przestrzenny w formatach Stereo oraz Surround, a także tworzyć ścieżkę dźwiękową do filmów, które odtworzymy za pomocą zestawów do wirtualnej rzeczywistości.

https://youtu.be/QVNnP1EFdX4

Do mikrofonu dołączone jest oprogramowanie Zylia Studio, które pozwala kalibrować mikrofon. Przed przystąpieniem do nagrania, mikrofon ustawiamy grając przez 8 sekund każdym z instrumentów. Zylia Studio zapamięta, gdzie stoi każdy z muzyków. Przy kolejnej sesji z tym samym zespołem nie trzeba kalibrować urządzenia ponownie. Wystarczy wybrać jedno z zapamiętanych ustawień i zacząć nagrwać. Wersja demo programu Zylia Studio jest do pobrania ze strony producenta na urządzenia z MAC OS X oraz Linuxem Ubuntu, ale firma zapowiada, że wkrótce pojawi się także wersja na system Windows.

Mikrofon Zylia potrafi nagrywać wiele ścieżek jednocześnie (fot. Zylia)

Mikrofon Zylia waży 440 gramów, co sprawia, że jest bardzo mobilny. Przyda się w podróży, zwłaszcza do nagrywania wczesnych wersji utworów w dobrej jakości. Plik wyjściowy można zapisać w formacie .wav z częstotliwością 48 kHz/32 bit. Odtworzyć można go też w programach typu Digital Audio Workstation (DAW) służących do profesjonalnej obróbki dźwięku. 14 września startuje także zbiórka w serwisie IndieGoGo. Wtedy też poznamy cenę urządzenia. | CHIP