Tajemniczy Xiaomi Chiron w bazie GFXBench

Xiaomi wprowadzi następnego flagowca?

Xiaomi ma już przynajmniej dwa flagowe modele smartfonów: Mi 6 oraz bezramkowego Mi Mix 2. Z dzisiejszego przecieku wynika, że wkrótce może dołączyć do nich trzeci. Niestety znamy wyłącznie specyfikację, bez jakichkolwiek danych na temat wyglądu czy choćby prawdziwej nazwy urządzenia.

W bazie programu GFXBench pojawił się smartfon o nazwie Xiaomi Chiron. To dość nietypowa nazwa jak na chińskiego producenta, który przyzwyczaił nas do serii Mi i Redmi. Chiron może być więc nazwą kodową, a gdy urządzenie się ukaże zapewne otrzyma właściwe, bardziej pasujące do systemu Xiaomi miano. Może Mi 6 Plus?

Skąd taki wniosek? Spójrzmy najpierw na specyfikację nowego smartfona.

Jak widać mamy do czynienia z telefonem o ekranie 5,6″ i rozdzielczości Full HD. Sercem Chirona jest Snapdragon 835, czyli urządzenie będzie z pewnością bardzo wydajne, jako że jest to jeden z najbardziej wydajnych chipów SoC na rynku. Do tego 6 GB pamięci RAM (5,6 GB wskazane przez GFXBnech) oraz 256 GB pamięci wewnętrznej (228 GB w GFXBench) oraz aparaty: 11-megapikselowy z tyłu oraz 5-megapikselowy z przodu. System, na którym pracuje Xiaomi Chiron, to bazujący na Androidzie 7.1.1 Xiaomi MIUI 9.

Ekran o rozdzielczości 5,6″ w połączeniu ze Snapdragonem 835? Brzmi niemal jak powiększony Xiaomi Mi 6. Według wstępnych zapowiedzi rolę powiększonego Mi 6 miał pełnić model Mi Note 3. Jednak jego specyfikacja wyraźnie odbiega od flagowca Xiaomi. Możliwe, że Xiaomi chce rzeczywiście zbudować większą wersję flagowego modelu. Byłby to jednak już trzeci topowy smartfon tego producenta, obok Mi 6 i Mi Mix 2. | CHIP