YouTube wprowadza nowe funkcje transmisji na żywo

Użytkownicy iPhone'ów i iPadów łatwiej przeprowadzą transmisje z gier na YouTube.

Od teraz YouTube jest jeszcze bardziej przyjazny dla osób chcących nadawać na żywo i jednocześnie rozmawiać ze swoimi widzami w czasie rzeczywistym. Można ustawić opcję, aby opóźnienie transmisji wynosiło maksymalnie kilka sekund. Oczywiście dużo zależy również od naszego komputera oraz przede wszystkim przepustowości łącza.

Interaktywność to podstawa, by dotrzeć szerszej widowni. Na pewno wiele osób ucieszy fakt, że na czacie automatyczne będą blokowanie te osoby, które wcześniej zostały zablokowane w komentarzach do filmów. YouTube Live rozpozna też potencjalnie obraźliwe komentarze i pozwoli zdecydować, czy chcemy je zaakceptować. Z czasem algorytm stojący za tą funkcją nauczy się lepiej rozpoznawać niewłaściwe treści. Możemy też w każdej chwili zatrzymać czat, aby samodzielnie zaakceptować wiadomości, choć zapewne ta funkcja moderacji będzie używana rzadziej niż pozostałe.

Przeprowadzimy transmisję z gier na iPhone’ach i iPadach (fot. YouTube)

YouTube uaktualnił też swoją aplikację na urządzenia z iOS-em na pokładzie. Przeprowadzanie transmisji z gier działających na tym systemie jest teraz jeszcze łatwiejsze. Podczas transmisji możemy dodać obraz z kamery i korzystać z mikrofonu. Programiści w nowej aplikacji wykorzystali ReplayKit udostępniony przez Apple.

YouTube był do tej pory kojarzony z nagraniami w postaci wideoblogów. W przypadku transmisji na żywo, pozostawał w tyle za Twitchem, należącym od 2014 roku do Amazonu. Rok później Google uruchomiło swój własny serwis skierowany dla graczy. Teraz widać, że szykuje się zacięty bój o użytkowników. Twitch wydaje się być cały czas o krok przed konkurentem i również wprowadza nowe funkcje. Streamerzy dostaną niedługo w swoje ręce dodatki powiązane z konkretnymi grami, które ubarwią transmisję na Twitchu. | CHIP