Karabin szturmowy Heckler & Koch G36c

Apacer: moduły RAM jak karabiny

Cechą charakterystyczną nowych modułów pamięci RAM DDR4 o nazwie COMMANDO, oferowanych przez tajwańską korporację Apacer jest nie tylko bardzo wysoka wydajność, ale także nietypowy design. Pewne elementy wzornictwa nowych modułów nawiązują do wyglądu karabinu szturmowego Heckler & Koch G36c.

Militarna stylistyka jest charakterystyczna dla całej linii produktów Apacera z serii COMMANDO, przed opisywanymi tu modułami pamięci, tajwański producent wprowadził na rynek karty z modułami NVMe SSD charakteryzujące się podobnym, nawiązującym do elementów prawdziwej broni wzornictwem.

Karabin szturmowy Heckler & Koch G36c
Tak wygląda karabin szturmowy Heckler & Koch G36c, na którego wzornictwie opierali się projektanci designu nowych pamięci Apacera (fot. Wikimedia).

Wróćmy jednak do samych pamięci, nowe moduły pamięci RAM DDR4 Apacer COMMANDO przeznaczone są głównie dla graczy. Decyduje o tym nie tylko stylistyka samych modułów, ale też ich wydajność. Moduły Apacera to standardowe moduły DDR4 z charakterystycznym, 288-pinowym złączem do gniazd na płytach głównych. Nowe pamięci Apacera mogą pracować w trybie pojedynczym (tylko jeden moduł o pojemności od 8 GB do 16 GB), dual channel (dwa moduły) oraz quad channel.

moduł pamięci RAM Apacer COMMANDO DDR4
A tak prezentuje się pojedynczy moduł RAM DDR4 z nowej linii Apacer COMMANDO (fot. Apacer).

Imponująca jest częstotliwość taktowania nowych pamięci. Moduły Apacer COMMANDO mogą pracować nawet z częstotliwością 3466 MHz, przy napięciu zasilającym 1,35 V. Jednak w tej konfiguracji maksymalna pojemność jaką można uzyskać w jednym komputerze to 32 GB pamięci RAM. Przy częstotliwościach od 2666 MHz do 3200 MHz, można w jednej maszynie stosować moduły o łącznej pojemności 64 GB RAM.

specyfikacja nowych pamięci Apacer Commando
Specyfikacja nowych modułów pamięci RAM DDR4 Apacer COMMANDO (fot. TechPowerUp).

Nowe moduły Apacer COMMANDO DDR4 objęte są trzyletnią gwarancją producenta. Ceny tych modułów w Polsce i ich dostępność w naszym kraju nie są jeszcze znane. | CHIP.

0
Źródło: TechPowerUp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.