Apple znowu pozwane

Japońska firma Emonster Inc., która jest właścicielem znaku towarowego „Animoji” właśnie pozwała Apple o użycie tego słowa do nazwania funkcji w iPhonie X.

Firma z siedzibą w Tokio złożyła pozew w środę przed amerykańskim sądem federalnym, pisząc w nim m.in.: „Apple podjęło świadomą decyzję, próbując zawłaszczyć tę nazwę.” Dyrektor generalny firmy, Enrique Bonansea, jest obywatelem USA, mieszkającym w Japonii.
Emonster Inc. jest twórcą aplikacji działającej na iOS-ie o nazwie Animoji. Aplikacja istniejąca od 2014 r. roku pozwala na wysyłanie emoji, które są animowane w pętli, podobnie jak dzieje się to w plikach typu GIF.  Inaczej działa funkcja animoji iPhone' a X, która przekształca twarz w ruchome emoji, korzystając z technologii rozpoznawania twarzy firmy Apple. Firma Emonster podkreśla, że zarówno jej aplikacja Animoji, jak i funkcja iPhone X działają na platformie Apple, a oba te rozwiązania wiążą się z animacją, sąd powinien zakazać potentatowi z Cupertino używanie nazwy „animoji”.

Według pozwu, Apple było świadome, że znak towarowy „animoji” należy do Emonster. Mimo że Emonster jest właścicielem znaku towarowego „animoji” od 2015 roku, Apple złożył we wrześniu bieżącego roku wniosek o rewizję tego prawa. Apple stwierdził, że z powodu błędu w zgłoszeniu, Emonster zarejestrował znak towarowy na nieistniejące przedsiębiorstwo i dlatego nie może być właścicielem „animoji”.

Natomiast Emonster żąda odszkodowania i nakazu sądowego, uniemożliwiającego Apple dalsze używanie nazwy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.