Apple zrobi remake serialu Stevena Spielberga

Fot. Gage Skidmore
Amblin Entertainment we współpracy z NBC Universal wyprodukuje dla platformy wideo Apple odświeżoną serię pt. "Niesamowite historie". Za oryginał odpowiadał 30 lat temu reżyser m.in. "Parku Jurajskiego". Producent smartfonów w przyszłym roku ma nakręcić 10 różnych seriali.

Należąca do Stevena Spielberga wytwórnia Amblin Entertainment podpisała umowę z Apple na restart serii emitowanej w latach 1985-1987 w amerykańskiej telewizji NBC. Zakontraktowano już 10 odcinków, z których każdy będzie miał budżet 5 milionów dolarów. „Niesamowite historie” to opowieści z pogranicza gatunków science-fiction, horroru i fantasy. Producentem zostanie Bryan Fauller, znany z „Amerykańskich bogów” oraz „Hannibala”.

„Niesamowite historie” to seria fantastyczno-naukowa (fot. Amblin Entertainment)

W latach 80 powstały dwie części oryginalnej serii „Niesamowitych historii”, składające się łącznie z 45 odcinków. Filmy wyprodukował Steven Spielberg, który napisał też większość scenariuszy. Reżyserami odcinków byli między innymi Clint Eastwood, Danny DeVito, Robert Zemeckis i Martin Scorsese. Serial nie cieszył się tak dużą popularością jak inne produkcje Spielberga, ale w „Niesamowitych historiach” widać rękę wybitnego amerykańskiego filmowca. Intro jednego z odcinków, w jakości VHS, obejrzycie poniżej.

A Apple od pewnego czasu inwestuje we własną platformę streamingową. Na 10 nowych seriali firma chce wydać w przyszłym roku miliard dolarów. Jakością mają dorównywać produkcjom HBO. Aby włączyć się do gry na rynku platform streamingowych, Apple musi stworzyć przynajmniej jeden hit, który przekona widzów HBO czy Netflixa, że warto poświęcić uwagę i tej platformie. A poprzeczka zawieszona jest wysoko. Reality show, wyprodukowane już przez Apple, „Planet of the Apps”, spotkało się z chłodnym przyjęciem widzów. Wydaje się, że odświeżone „Niesamowite historie” mają większą szansę przyciągnąć np. miłośników netflixowego serialu „Black mirror”. | CHIP

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.