Chuwi SurBook mini. Tablet 2w1 rodem z Chin

Chińska firma Chuwi, producent znany głównie z tabletów i lekkich, budżetowych laptopów, zaprezentował na targach w Hong Kongu nowe urządzenie, dość wyraźnie wzorowane jest na Microsoft Surface Pro. Przyznajemy, wzór godny do naśladowania.

Chuwi SurBook mini wraz z klawiaturą (fot. Notebook Italia)

Chuwi SurBook mini to mniejsza wersja ufundowanego na platformie Indiegogo tabletu SurBook, który można np. kupić w serwisie GearBest (lojalnie uprzedzamy, że inspiracja Surface Pro jest tak duża, że w podstawa cena SurBooka również nie zawiera klawiatury). Warto wiedzieć, że na realizację tamtego projektu udało się zebrać ponad milion dolarów. Stronę projektu można zobaczyć tutaj. 

Podobny kształt, kickstand – podobieństwo do Surface nie jest chyba przypadkowe. (fot. Notebook Italia)

Nowy model – SurBook mini – to tablet o ekranie 10,8″ i rozdzielczości FHD. Wnętrze kryje procesor Intel Celeron N3450, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie brzmi to może imponująco, ale do codziennych, podstawowych zadań wystarczy w zupełności. Urządzenie ma dwa porty USB 3.0 i pracuje z Windows 10 lub Ubuntu. Zewnętrznie model mini jest bardzo podobny do „dużego” SurBooka.

Jednocześnie firma zapowiedziała wejście na rynek innego, jeszcze mniejszego urządzenia. Tablet Chuwi Hi9 pojawi się jeszcze w tym roku i będzie niewielkim (8,4″) za to dość rozsądnie skonfigurowanym urządzeniem. Ekran o rozdzielczości 2560×1600 (WQXGA) wykonany w technologii IPS LCD to niewątpliwie zaleta Hi9. Tablet będzie napędzany procesorem Media-Tek MT8176 i wyposażony ma być 4 GB pamięci RAM.

Fakt, chińscy producenci nadal trzymają się dość tanich podzespołów, ale widać, że uważnie obserwują rynek, więc design ich urządzeń staje się coraz bardziej nowoczesny i atrakcyjny. | CHIP

Powiązane treści:

Tablet Sony w rankingu najlepszych tabletów wg chip.pl