Klawiatura dla fanów nVidii

Co może powstać ze współpracy nVidii i CoolerMastera? Otóż klawiatura. A konkretnie CoolerMaster MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition.

CoolerMaster wprowadza do sprzedaży nową klawiaturę. Model nazwany MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition to propozycja dla fanów nVidii, a tych, jak wszyscy wiemy, nie brakuje.

Podświetlenie jest oczywiście zielone (fot. CoolerMaster)

Klawiatury mechaniczne dla graczy stają się coraz bardziej popularne, a nowość CoolerMastera nie jest oczywiście pierwszym podejściem firmy do budowania takich urządzeń. MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition pod względem specyfikacji jest bowiem bardzo zbliżona do dostępnego już w sprzedaży modelu Cooler Master MasterKeys Pro L. Różnica sprowadza się głównie do brandingu i koloru podświetlenia.

Wysokość klawiszy jest dość typowa dla klawiatur mechanicznych (fot. CoolerMaster)

A ten, co dość oczywiste przy produkcie nawiązującym do GeForce’ów, jest zielony. Można też wybrać, które klawisze będą podświetlone. Podobnie jak „zwykły” MasterKeys Pro L, tak i wersja GeForce GTX Edition korzysta z przełączników Cherry MX, a zarządzaniem prawidłowym i szybkim przekazywaniem sygnałów zajmuje się w niej procesor ARM Cortex. Aktualnie pojawiła się wersja wykorzystująca przełączniki czerwone, ale skoro model na którym bazuje nowość CoolerMastera występuje też w wersji z przełącznikami brązowymi i niebieskimi, być może i wersja GeForce GTX trafi na rynek także i z tymi switchami.

CoolerMaster MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition nie jest tania, ale dla fanów nVidii może być ciekawym elementem wyposażenia (fot. CoolerMaster)

Jak przystało na wysokiej jakości klawiaturę mechaniczną, MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition nie jest lekka: waży bowiem 1130 g, a to znaczy, że jak na klawiaturę z blokiem numerycznym jest cięższa niż większość jej podobnych.

Do komputera nową klawiaturę CoolerMastera podłączamy za pomocą 1,5-metrowego przewodu USB w oplocie. I chociaż nie mamy tu ani dodatkowego oprogramowania, ani klawiszy multimedialnych, to dzięki kombinacjom przycisków możemy ustawić zarówno makra, jak i korzystać z funkcji multimedialnych. Cena klawiatury to około 520 zł. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.