Robot ESET

Nowe antywirusy ESET-a współtworzyli specjaliści z Krakowa

Fot. ESET
Firma ESET wprowadziła na polski rynek najnowszą generację swoich pakietów ochronnych, przeznaczonych dla zwykłych użytkowników i małych firm. Do wyboru są cztery produkty i różne warianty licencji.

Polscy programiści i analitycy współtworzyli nową wersję silnika antywirusowego wbudowanego w najnowsze wersje oprogramowania ochronnego firmy ESET. Producent wyraźnie podkreśla udział pracowników krakowskiego, drugiego na świecie, biura R&D słowackiego producenta.

Najnowsze programy firmy ESET, przeznaczone dla osób prywatnych i małych firm (do 4 stacji roboczych), zostały nieznacznie zmodyfikowane w stosunku do ubiegłorocznej oferty. Zniknął pakiet ESET Smart Security, którego następcą jest ESET Internet Security. Pełna, aktualna oferta firmy ESET wygląda następująco:

  • ESET NOD32 Antivirus – podstawowa ochrona antywirusowa + antyspyware
  • ESET Internet Security – kompletny pakiet ochronny z funkcją Anti-Theft (ochrona antykradzieżowa); pakiet ten jest następcą dotychczasowego programu ESET Smart Security.
  • ESET Smart Security Premium – pełna ochrona + szyfrowanie danych i menedżer haseł
  • ESET Security Pack – zestaw ochronny przeznaczony do zabezpieczenia komputera i smartfona. Pakiet jest dostępny w dwóch wersjach: ochrona 1 komputera i 1 smartfona lub ochrona 3 komputerów i 3 smartfonów.

Jakie nowe funkcje pojawiły się w pakietach ochronnych słowackiej marki? Użytkownicy ESET Internet Security oraz ESET Smart Security Premium otrzymają tzw. monitor sieci domowej. Jest to narzędzie pozwalające sprawdzić, czy hasło chroniące dostęp do rutera jest odpowiednio silne, a także rozpoznające, jakie urządzenia są podłączone do domowej sieci Wi-Fi i kontrolujące stan ich zabezpieczeń.

Nowe produkty ESET
Oto cztery nowe pakiety ochronne marki ESET, od dziś dostępne w sklepach (fot. ESET).

Wszystkie pakiety otrzymały ponadto nową funkcję o nazwie Skaner UEFI. Jest to rozwiązanie umożliwiające wykrycie i zablokowanie zagrożeń, które próbują się aktywować natychmiast po włączeniu komputera, jeszcze przed rozpoczęciem uruchamiania się systemu operacyjnego. Oprócz tego użytkownicy najnowszych wersji otrzymają dostęp do tzw. menedżera licencji, specjalnej usługi online umożliwiającej sprawdzenie informacji na temat wykupionych licencji na oprogramowanie ESET, m.in. czas trwania licencji, liczbę posiadanych programów itp. Bezpłatne wersje testowe nowych aplikacji ochronnych można pobrać ze specjalnej witryny przygotowanej przez producenta i polskiego dystrybutora firmę Dagma Sp. z o.o.

eset tabelka porównawcza pakietów
Pakiet ESET Internet Security zastępuje dotychczasowy ESET Smart Security (fot. ESET)

Producent podkreśla znaczący udział polskich programistów i analityków w opracowaniu najnowszych rozwiązań ochronnych. Znaczna część kodu silnika AV rozwiązań ESET to zasługa polskiego biura badawczo-rozwojowego ESET otwartego w lipcu 2008 roku w Krakowie. Polscy eksperci zajmują się bieżącą analizą zagrożeń, a także właśnie rozwojem oprogramowania ochronnego popularnej w Polsce marki.

Warto pamiętać, że oprogramowanie antywirusowe udostępniane jest w modelu subskrypcyjnym. Dlatego osoby, które np. niedawno nabyły oprogramowanie ochronne marki ESET (sprawdź ceny lub kup w sklepie) starszej generacji, są uprawnione do aktualizacji posiadanego oprogramowania do najnowszych wydań w ciągu całego czasu ważności licencji. Aktualizacja taka może być zrealizowana niemal w pełni automatycznie z poziomu aktualnie posiadanej wersji oprogramowania ochronnego ESET. Jedynie posiadacze ESET Smart Security i ważnej wciąż licencji, chcąc korzystać z najnowszego pakietu: ESET Internet Security, który zastępuje ESS, muszą odinstalować ESS, a następnie posługując się danymi uwierzytelniającymi przypisanymi do licencji bezpłatnie pobrać i zainstalować najnowsze ESET Internet Security. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.