Honor 6C Pro – naprawdę pro?

Najnowszy smartfon Huawei, brandowany submarką Honor, nie będzie żadną rewolucją. Minus urządzenia? Skromne parametry. Plus? Cena.

Stylistycznie jest nudno. Wszyscy widzieliśmy ten design mnóstwo razy. Lekko owalne kształty, aparat na środku z tyłu, wąskie ramki boczne i wyraźnie szersze górna i dolna.

Honor 6C Pro to model, który z pewnością nie zaskakuje stylistyką (fot. Huawei)

Specyfikacja techniczna skromna, ale pamiętajmy, że to konstrukcja budżetowa. Sercem telefonu jest procesor Media-Tek MT6750. Ten 8-rdzeniowy SoC często możemy spotkać w smartfonach z Chin. Jest mu, pod względem wydajności, daleko do większości układów Qualcommu, czy nawet topowych procesorów Media-Tek z rodziny Helio. Mimo wszystko w codziennym, niewymagającym użytkowaniu powinien sprawdzać się przyzwoicie. Pamięć RAM Honora 6C Pro ma pojemność 3 GB, a wewnętrzna 32. Smartfon obsługuje karty pamięci o pojemności do 128 GB. Ekran o przekątnej 5,2″ dysponuje rozdzielczością ledwie 1280 x 720.

Tani telefon dla mniej wymagających użytkowników (fot. Huawei)

Główny aparat jest modelem 13-megapikselowym, przedni – 8-megapikselowym. Obydwa są modułami pojedynczymi, bez popularnych ostatnio, wspomagających aparatów szerokokątnych. Pod tylnym znajdziemy czytnik linii papilarnych. W kwestii złączy jest bardzo klasycznie: microUSB od spodu, mini-jack 3,5 mm od góry. Na prawej krawędzi przycisk regulacji głośności oraz włącznik. Telefon waży 145 gramów. Jego zasilanie zapewnia bateria o pojemności 3000 mAh. System to oczywiście Android, w tym przypadku 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1.

Nie brzmi to wszystko imponująco. Rzecz w tym, że przy cenie wynoszącej ledwie 179 euro (800 złotych) po prostu nie musi.  | CHIP

0
Źródło: GSMArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.