Słuchawki z ograniczeniem głośności

Uszkodzeniem słuchu zagrożonych jest od 5 do 10 proc. młodych ludzi. Co piąte dziecko w szkole ma jakąś wadę słuchu. Eksperci uważają, że winne jest m.in. zbyt głośne słuchanie muzyki. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, warto wybrać słuchawki, w których po prostu nie da się zbyt głośno słuchać muzyki.

Pochodząca ze St. Zjednoczonych marka IFROGZ wprowadziła właśnie na rynek nowe słuchawki z serii Little Rockerz Costume, opracowane specjalnie dla dzieci – zarówno ze względu na zabawny wygląd, jaki i na wbudowaną funkcję ograniczenia natężenia dźwięku. Dodatkową ich zaletą jest wbudowane w przewód złącze, tzw. buddy jack, dzięki któremu dziecko może podzielić się swoją ulubioną muzyką np. z przyjaciółmi bądź rodzeństwem. Wystarczy po prostu podłączyć drugą parę słuchawek.

Słuchawki z serii Little Rockerz Costume przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-11 lat, ale nikt przecież nie zabroni dorosłym założyć na głowę zabawnych uszu pandy albo tygrysa (skoro w poprzednim sezonie zimowym modne były akurat czapki z kocimi uszami). Słuchawki wyposażone są w wygodne nauszniki o średnicy 30 mm, a dodatkowo wzmocniony kabel o długości 1,2 metra zapewnia swobodę ruchu.

Najważniejsze jest jednak to, że w czasie zabawy słuch dziecka jest stale pod ochroną. Natężenie dźwięku nie przekroczy poziomu 85 decybeli, tym samym dziecko nie jest narażone na długotrwałą ekspozycję na głośne dźwięki.

To niezwykle ważne ponieważ, jak czytamy w raporcie z 2008 r. przygotowanym dla Komisji Europejskiej tylko z powodu zbyt głośnego słuchania muzyki i innych dźwięków odbieranych przez słuchawki, uszkodzeniem słuchu zagrożonych jest od 5 do 10 proc. młodych ludzi. A nawet co piąte dziecko w szkole ma jakąś wadę słuchu. Jedynie 40 proc. rodziców dzieci z tymi zaburzeniami zwraca na to uwagę. Tymczasem dzieci z niedosłuchem znacznego stopnia trzykrotnie częściej proszą o powtórzenie pytań, dwukrotnie częściej mają problem ze zrozumieniem nauczyciela i z ogólnym zrozumieniem informacji. Upośledzenie słuchu u rozwijających się dzieci ma wpływ na ogólny rozwój intelektualny.

– Słuchawki Little Rockerz Costume to połączenie oryginalnego podejścia w projektowaniu sprzętu dla dzieci ze świetną jakością dźwięku i co z perspektywy rodziców najważniejsze – bezpieczeństwem. – powiedział Dermot Keogh, dyrektor ds. Produktu w firmie ZAGG Int., do której należy marka IFROGZ. – Patrząc na sukces poprzedniej edycji produktów Little Rockerz Costume nie mam wątpliwości, że nowe słuchawki będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

W nowej wersji słuchawek Little Rockerz Costume znalazło się 5 zabawnych modeli: panda, tygrys, kotek, sowa, księżniczka.

Słuchawki można zakupić w brytyjskim sklepie za około 85 złotych, dostawa do Polski jest bezpłatna. Wybierając kolor, wybiera się jednocześnie wzór (np. czarne to panda, turkusowe – korona księżniczki itd.). 

Podobne słuchawki, tzn. z ograniczeniem natężenia dźwięku oferuje też JVC, ale jest to model w wersji dousznej, niezbyt lubianej przez laryngologów i fizjologów słuchu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.